مجمع عمومی 'اوآنا' با حضور ایران در سئول برگزار می شود

پکن- ایرنا- هفدهمین مجمع عمومی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (OANA) از 6 تا 9 نوامبر سال جاری (15 تا 18 آبان 98) با میزبانی یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره جنوبی و با حضور نمایندگان 44 خبرگزاری از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سئول برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، 'چو سون بو' مدیر اجرایی خبرگزاری یونهاپ در چهل و چهارمین اجلاس هیات اجرایی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) که از روز جمعه در هانوی ویتنام آغاز شد آمادگی یونهاپ را برای برگزاری هفدهمین مجمع عمومی این سازمان در ماه نوامبر اعلام کرد.
نشست هیات اجرایی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) از 19 عضو شامل 13 عضو هیات اجرایی و شش عضو اصلی تشکیل شده است.
خبرگزاری آذرتاج جمهوری آذربایجان ریاست فعلی اوانا را به عهده دارد و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی نیز قرار است ریاست دوره بعدی این سازمان رسانه ای را برعهده بگیرد.
چهل و سومین اجلاس هیات اجرایی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) 12 شهریور 97 (سوم سپتامبر 2019) با حضور روسا، معاونان و مدیران ارشد خبرگزاری های عضو این سازمان منطقه ای رسانه ای از 18 کشور به میربانی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در تهران برگزار شد.
یونهاپ اضافه کرده است که انتظار می رود حدود 100 نماینده از 44 خبرگزاری عضو اوآنا، اتحادیه خبرگزاری های اروپایی و دیگر رسانه های منطقه ای در مجمع عمومی اوآنا شرکت کنند.
سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه در سال 1961 با هدف تسهیل اطلاع رسانی میان کشورهای این منطقه با حمایت یونسکو تاسیس شد و اکنون 44 خبرگزاری از 35 کشور قاره های آسیا و اقیانوسیه در این سازمان عضویت دارند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال های (1997-2000) ریاست آن را بر عهده داشته و پس از آن نیز تا سال 2016 نایب رئیس این سازمان بوده و اکنون عضو کمیته اجرایی اوآنا است.
آخرین و شانزدهمین مجمع عمومی اوآنا در آبان 1395 (2016 میلادی) در باکو برگزار و ریاست دوره ای آن از روسیه به جمهوری آذربایجان منتقل شد.
هیات اجرایی اوآنا متشکل از 13 عضو است که در دوره کنونی 5 خبرگزاری آذرتاج (جمهوری آذربایجان)، ایتارتاس (روسیه)، شین هوا (چین)، یونهاپ (کره جنوبی) و آناتولی(ترکیه)، ترکیب هیات رئیسه را تشکیل می دهند.
ایرنا (ایران)، ای. ای. پی (استرالیا)، برناما (مالزی)، پی. تی. ای (هند)، کیودو (ژاپن)، ان .ان. ای (لبنان)، بی.ان .ای(بحرین)، وی.ان .ای (ویتنام) نیز دیگر اعضای هیات اجرایی اوآنا هستند.
آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال