با حضور هادی العامری؛

بروجردی با رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار کرد

بغداد - ایرنا - 'علاء الدین بروجردی' نماینده مجلس شورای اسلامی در بغداد با رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا، 'علاء الدین بروجردی' به نمایندگی از 'علی لاریجانی' رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در کنفرانس بین المجالس همسایگان عراق به بغداد سفر کرده است.
وی جمعه شب در دفتر مجلس اعلای اسلامی عراق با شیخ 'همام حمودی' رئیس این تشکل عراقی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که 'هادی العامری' دبیرکل سازمان بدر و رئیس ائتلاف الفتح نیز در آن حضور داشت، حاضران در خصوص آخرین تحولات روابط دو کشور و مسائل منطقه گفت و گو کردند.
بروجردی در این دیدار با اشاره به سفر رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس پارلمان عراق به تهران و سفر متقابل دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق و توافق های انجام گرفته در این سفرها اظهار داشت: روابط دو کشور ایران و عراق وارد مرحله جدیدی شده است و در اینده گامهای بهتری برداشته خواهد شد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتکار 'محمد الحلبوسی' رئیس پارلمان عراق برای برگزاری نشست بین المجالس کشورهای همسایگان عراق استقبال و آن را گام مهمی برای همبستگی بین کشورهای منطقه می داند.
کنفرانس بین المجالس کشورهای همسایه عراق قرار است روز شنبه با حضور روسای مجالس همسایگان عراق شامل ایران، کویت، سعودی، اردن، سوریه و ترکیه برگزار شود.
خبرنگار ایرنا از یک منبع مطلع کسب اطلاع کرد که علی لاریجانی پیشتر قرار بود در این نشست شرکت کند اما پاره ای برنامه های کاری مانع حضور وی در بغداد شد و به جای وی علاء الدین بروجردی در این کنفرانس شرکت می کند.
خاورم*2**380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال