امام جمعه موقت تهران:

نفوذ آمریکا را در منطقه لگدمال کردیم

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران، انقلاب اسلامی را زنده، پویا و بالنده توصیف کرد و گفت: ما توانستیم با کمک مردم، اقتدار آمریکا را زیر سوال برده و نفوذ آن را لگدمال کنیم و از این پس نیز این کار را انجام می دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در جمع نمازگزاران در دانشگاه تهران تاکید کرد: انقلاب اسلامی زنده، پویا و بالنده است و مردم آن را جزو هویت اجتماعی خود باور کرده اند، اگر این جبهه در خارج از مرزهای کشور باشد ما همچنان انقلابی هستیم.
وی افزود: ما توانستیم با تلاش های خودمان، دو کشور را بیمه کنیم، اقتدار آمریکا را زیر سوال ببریم و نفوذ آن را لگدمال کنیم و از این پس نیز خواهیم کرد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید براین که دشمنان ما در برجام رسوا شدند، گفت: همواره کسانی که خوش باور هستند و دل باخته غرب بوده و تصور می کنند ارتباط با آنها مشکلات را رفع می کنند والله با اعتماد به آنان دولت را گرفتار معضلات می کنند.
صدیقی تصریح کرد: در سخت ترین شرایط دشمنان مانع کمک رسانی مومنان خارج از کشور به سیل زده های کشور شدند و این که در بیانیه گام دوم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان تکیه کردند و همواره برآن اصرار دارند که همه باور کنند، انقلاب ما مرگ ندارد و می رود که امام زمان (عج) را در آغوش بگیرد.
وی با تاکید براین که انقلاب ما انقلاب ایرانی نیست، گفت: انقلاب اسلامی ایران مقدمه انقلاب جهانی است و نشانه آن آمادگی مردم برای حضور در جبهه های مختلف از جمله جوانان، طلبه ها، دانشگاهی ها بسیج، سپاه و نیروهای مسلح است.
امام جمعه موقت تهران افزود: دولت بایستی کار را به جوانان و شرکت های دانش بنیان بسپرد و آنها را توسعه دهد، مدیریت باید طوری باشد که همه به شکل جهادی به پا خیزند.
صدیقی ادامه داد: اکنون جنگ است و جنگ نیز دارای مشکلاتی است و در هشت سال دفاع مقدس مدیریت صحیح ولایت فقیه آن را با برکاتی همراه کرد.
وی یادآور شد: امروز جوانان ما پهباد و موشک می سازند و موشک های ما نه تنها در منطقه بلکه درکل جهان بازدارنده است و ساخت انواع سلاح های دفاعی حاصل جبهه ای است که پرچمدار انقلاب را نماینده خدا و امام زمان (عج) می داند و نتیجه می گیرد.
وی به حضور بسیج، سپاه و نیروهای مسلح در مناطق سیل زده قبل از وقوع بحران اشاره کرد و گفت:این نظام ولایی که در حکومت امام زمان (عج) به اوج خود رسید را در هنگام وقوع سیل در کشور، دفاع از حرم و جبهه های جنگ تحمیلی دیدیم و اگر در اقتصاد نیز این دیده شود، راه برون رفت از این مشکلات خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به تروریستی خواندن سپاه از سوی آمریکا گفت :حماقت، بی شرمی، بی دینی و شرارت مستکبرین آمریکایی کار را به اینجا رسانده است.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: اما اروپایی ها نیز دست کمی از آمریکایی ها ندارند، آنها در روز سختی ما را تنها می گذارند که بایستی حواس ما جمع باشد.
صدیقی، تنها راه خروج از همه بن بست ها و هموار کردن راه ظهور امام زمان (عج) را تکیه به نیروهای داخلی و گوش سپردن به فرمان ولی فقیه و اجرایی کردن فرمان های معظم له با همه وجود بیان کرد.
وی به وقوع سیل اخیر در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: خداوند متعال به هرکسی که مقرب تر است جام بلا بیشتر می دهد، خدا امتحان می کند که مقام بالاتری بدهد و می خواهد شما را برجسته کند.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که سیل اخیر بارش رحمت الهی و از نتایج استغفار است، افزود: اگرچه سیل برای بخشی از بندگان خداوند متعال در استان های مختلف مشکلاتی فراهم کرد، تعدادی جان باختند و خانواده هایی داغدار شدند، اما امتحان بزرگی بود که برای مردم تداعی کننده جبهه های جنگ بود.
وی به نقل قولی از سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی می گفتند هر وقت فشارها تشدید می شود امید ما به زایش جدیدی بیشتر می شود.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تقوا مجموعه فضائلی است که زندگی دنیوی و اخروی ما را تامین می کند، عجول بودن، بی ظرفیتی، انفعالی زندگی کردن و نداشتن استقامت و برنامه و بی صبری در برابر مشکلات را بی تقوایی دانست.
صدیقی به تعبیر قرآن کریم در خصوص تقوای الهی اشاره کرد و یادآورشد: خداوند می فرماید «ای کسانی که ایمان به خدا آورده اید در سنگر تقوا مستقر شوید و مواظب زبان خود باشید».
صدیقی با تاکید بر این که خداوند رفتار شما را اصلاح و زندگی تان را شاداب خواهد کرد، نگرانی در خصوص تشدید تحریم های دشمنان انقلاب اسلامی را بی اساس دانست و گفت: مگر نه اینکه روزی ما از خرائن الهی نازل می شود و همانطور که در سوره منافقون خداوند تحریم های پیش آمده برای پیغمبر اکرم(ص) را برای ما بازگو می کند.
وی افزود: خداوند هم به وفور باران برشما نازل می کند و هم مال مفید به شما می دهد و مال ربوی، رانتی، بیت المال خوری، مددی برای کشور نخواهد بود و تولید ما را از بین می برد، اما مال حلال ،تولید و بانک های بی ربا و داد و ستدهای بدون تقلب، ظلم و بازار بدون احتکار وگران فروشی برکت ایجاد می کند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: اگر اهل استغفار باشید، فرزندانتان وبال و مایه خون جگر شما نمی شوند و عصای پیری و چراغ زندگی شما خواهند بود.

**خطر هجوم مستکبرین افزایش یافته است
امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه نخست گفت: امروز خطر هجوم شیاطین و مستکبرین نسبت به دوران دفاع مقدس روز افزون و تشدید شده است.
صدیقی افزود: شما در جنگ مورد هجوم دشمن بودید، خود و رزمندگان را در خطر می دیدید، این خطر هنوز رفع نشده بلکه هجوم شیاطین و مستکبرین افزون و تشدید شده است.
وی اظهارداشت: امروز وقت نشستن نیست، در تهاجم جهانی همگی باید به پا خیزید ، این که امام زمان (عج) را باور دارید، کافی نیست. غیبت ایشان بخاطر ما است زیرا در بین ما احساس امنیت نمی کنند و ما هنوز نتوانسته ایم فضای امنی برای حضور حضرت فراهم کنیم.
اقتصام* 1836 *9186** 1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال