«تهران٬ شهر عشق» در پکن به نمایش درآمد

پکن- ایرنا- فیلم سینمایی «تهران٬ شهر عشق» ساخته 'علی جابر انصاری' روز جمعه در حاشیه نهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن در این شهر به نمایش درآمد.

به گزارش ایرنا، پس از نمایش فیلم 'مریم نجفی' یکی از نویسندگان و تهیه‌کنندگان فیلم، 'فروغ قجابگلی' بازیگر نقش مینا، 'محمد احمدی' دیگر تهیه کننده فیلم و 'محمدرضا جهان‌ پناه' مدیر فیلمبرداری این اثر در میان تماشاگران حاضر شدند و به پرسش‌های آنان پاسخ دادند.
فیلم «تهران٬ شهر عشق» پیش از این موفق به دریافت بهترین فیلم از جشنواره بین‌المللی صوفیای بلغارستان شده است.
'تهران٬ شهر عشق' یک طنز تلخ عاشقانه درباره 3 نفر است که در میان هیاهو و شلوغی تهران به دنبال پر کردن تنهایی خود هستند.
جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از 24 تا 31 فروردین ماه با حضور 'مجید مجید' به عنوان داور و دو فیلم ایرانی «ایرو» (اینجا) و «تهران٬ شهر عشق» در پکن در حال برگزاری است.
همچنین در این جشنواره فیلم «آن سوی ابرها» آخرین ساخته مجید مجیدی روز چهارشنبه برای نخستین بار در چین به نمایش درآمد.
نهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن با حضور آثاری از فیلمسازان 85 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه در مرکز ساخت فیلم دیجیتال شرکت ملی فیلم چین گشایش یافت.
در مجموع 775 فیلم از 85 کشور و منطقه جهان درخواست نامزدی جوایز «تیان تان» (کاخ آسمانی) این جشنواره را کرده اند که از میان آن ها، 15 فیلم از جمله فیلم های «ایرو» (اینجا) و 'تهران شهر عشق' از ایران، «زمین سرگردان» از چین، «بن برگشته است» از آمریکا و «آهنگساز» تولید مشترک چین و قزاقستان به عنوان نامزد وارد بخش رقابتی جشنواره شده اند.
در مدت 9 روز برگزاری جشنواره بین المللی فیلم پکن، حدود 500 فیلم چینی و خارجی هم در سینماهای شهر پکن اکران می شوند.
موضوع اصلی این جشنواره که برابر با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است «خانه و کشور» است.
جشنواره بین‌المللی فیلم پکن در سال‌های اخیر نه تنها در رده برترین جشنواره‌های فیلم آسیا قرار گرفته بلکه جزء سه جشنواره مهم بین‌المللی فیلم دنیا نیز به حساب می‌آید.
جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از سال 2011 کار خود را آغاز کرده و با حمایت دولت چین برگزار می‌شود.
سال گذشته، دو فیلم ایرانی «تابستان داغ» ساخته ابراهیم ایرج زاد و «ملی و راه های نرفته اش» به کارگردانی تهمینه میلانی در کنار دو فیلم چینی نامزد جایزه «تیان تان» بهترین فیلم جشنواره بین المللی پکن شدند.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال