معاون دفتر تالیف کتاب های درسی:

حجم کتاب‌های درسی بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- معاون دفتر تالیف کتاب‌های درسی نظری و ابتدایی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: با تصویب شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش حجم کتاب‌های درسی در دوره‌های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

«عظیم محبی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: حجم و محتوای کتاب های درسی شامل علوم، ریاضیات و مطالعات اجتماعی در پایه های اول تا ششم ابتدایی و دوره اول متوسطه (هفتم، هشتم و نهم) بررسی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در دوره متوسطه دوم و در شاخه نظری نیز برخی دروس ریاضی، روانشناسی، تاریخ و جامعه شناسی مورد ارزیابی قرار می گیرد، ادامه داد: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی باید این کار را در یک فرصت سه تا چهار ماهه با کمک گروه های درسی و آموزشی انجام داده و گزارش آن را تهیه کند.
معاون دفتر تالیف کتاب های درسی نظری و ابتدایی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه مدیریت اجرای پروژه بررسی حجم کتاب های درسی به بنده سپرده شده است، تصریح کرد: بر اساس نظرسنجی از معلمان و صاحبنظران آموزشی، حجم و محتوای برخی کتاب ها زیاد است و به بازنگری نیاز دارد.
محبی یادآورشد: هر گونه تغییر و اصلاح در کتاب های درسی از سال تحصیلی 1400- 1399 اعمال خواهد شد.
علمی**1883**1485 **2021**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال