دموکرات های آمریکا طرح تازه ای علیه عربستان تدوین می کنند

تهران – ایرنا – پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قطعنامه کنگره برای قطع حمایت نظامی از جنگ عربستان علیه یمن را وتو کرد، دموکرات ها درحال بررسی طرحی تازه برای تحریم سعودی هایی هستند که مانع از ورود کمک های بشردوستانه به یمن می شوند.

به گزارش جمعه ایرنا به نقل از فارن پالیسی، «رو کانا» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و شماری دیگر از قانونگذاران هم حزبی وی درحال بررسی اقداماتی شامل تحریم عوامل سعودی دخیل در جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه به یمن، کاهش بودجه حمایت نظامی از مداخله آمریکا در جنگ یمن و افزایش محدودیت فروش سلاح به عربستان هستند.
عربستان و ائتلاف عربی تحت سرکردگی ریاض بیش از چهار سال است که یمن را آماج حملات خود کرده اند و وخیم ترین بحران انسانی را رقم زده اند. این بحران میلیون ها نفر را در آستانه قحطی قرار داده و به شیوع وبا دامن زده است. شمار زیادی از مردم یمن به دلیل سوءتغذیه و بیماری جان خود را از دست داده اند.
'رو کانا' تاکید کرده که وی به دنبال تحریم آن دسته از مقام های سعودی است که «در جلوگیری از ورود غذا و دارو به یمن نقش داشته و درحال دامن زدن به قحطی هستند تا سعودی ها وادار به لغو محاصره یمن شوند».
ترامپ هفته جاری قطعنامه ای را که سنا و مجلس نمایندگان برای قطع حمایت از ائتلاف سعودی علیه یمن تصویب کرده بود، وتو کرد.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از اقدام رئیس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ به دخالت ننگین آمریکا در بحران یمن تداوم می بخشد.
ایلهان عمر نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا نیز از کنگره خواست با این تصمیم ترامپ مخالفت کند. وی مخالفت با وتوی رئیس جمهوری را یک الزام اخلاقی برای کنگره آمریکا دانست.
شبک**9423**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال