درخواست فرانسه ازنتانیاهوبرای سرگیری مذاکرات صلح با فلسطینیها

تهران – ایرنا - وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا به مذاکرات صلح با فلسطینی ها در چهارچوب معیارهای بین المللی و بر مبنای راه حل دو کشوری بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، وزارت خارجه فرانسه در پیامی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مناسبت پیروزی وی در انتخابات، نسبت به بهبود همکاری با طرف صهیونیستی و گسترش گفت و گوها در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی ابراز علاقه کرد.
وزارت خارجه فرانسه در این بیانیه ابراز امیدواری کرده است که کابینه جدید نتانیاهو برای صلح دائمی با طرف فلسطینی اقدام کند و این کابینه به دولت جدید صهیونیستی اجازه بدهد تا بار دیگر مذاکرات صلح برای تشکیل دو کشور اسرائیلی و فلسطینی از سر گرفته شود.
پاریس همچنین بر لزوم احترام به مرزهای سال 1967 و اینکه قدس پایتخت مشترک طرف صهیونیستی و فلسطینی است تاکید کرده است.
وزارت خارجه فرانسه همچنین افزوده است که سیاست شهرک سازی رژیم صهیونیستی به ویژه گسترش شهرک ها در اراضی فلسطینی دستیابی به صلح را سخت کرده است.
این در حالی است که «جارد کوشنر» مشاور دولت آمریکا پیشتر گفته بود: طرح صلح ترامپ (معامله قرن) تا پیش از ماه ژوئن (خرداد- تیر) اعلام نخواهد شد.
دونالد ترامپ که ابراز امیدواری کرده تا پایان دوره ریاست جمهوری‌اش در آغاز سال 2021 به کشمکش خاورمیانه خاتمه دهد در سپتامبر 2018 اعلام کرده بود که طرح صلح خاورمیانه را در عرض چهار ماه معرفی خواهد کرد.
پیشتر روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشته بود: طرح ترامپ برای حل درگیری های خاورمیانه که هنوز اعلام نشده، کشور فلسطینی را در برنمی گیرد و تنها در این طرح صحبت از یک حکومت خودگردان برای فلسطین شده است.
پایگاه خبری واللا رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی اعلام کرده بود که رهبران کشورهای اروپایی از کشورهایشان خواستند تا با طرح ترامپ به خاطر یکجانبه بودن و جانبداری این طرح از رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها مخالفت کنند.
اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، قطع کمک های مالی واشنگتن به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی(آنروا) از جمله اقدام های ضد فلسطینی آمریکا به شمار می رود.
معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه 'ابودیس' به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده و تنش ها و درگیری با نظامیان اسرائیلی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
شبک**9365**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال