محاکمه عاملان ترور رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن

تهران - ایرنا - منابع خبری یمن روز پنجشنبه گزارش دادند که جلسه محاکمه متهمان ترور «صالح الصماد» رئیس سابق شورای عالی سیاسی این کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمنی (سبا)، دادگاه جنایی استان الحدیده یمن نخستین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ترور صالح الصماد برگزار کرد.
براساس این گزارش، 62 نفر از جمله «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از متهمان پرونده ترور صالح الصماد به شمار می آیند.
این افراد متهم هستند که در برنامه ریزی، ارائه اطلاعات برای ترور و انجام آن دست داشتند.
این گزارش می افزاید: 10 تن از متهمان این پرونده در بازداشت هستند و 52 تن دیگر از جمله 47 خارجی و پنج یمنی از دست عدالت فرار کردند.
صالح الصماد رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن 19 آوریل 2018 در حمله هوایی ائتلاف سعودی- آمریکایی در استان الحدیده یمن ترور شد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی' نامید.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال