وزیر فرهنگ:

کاروان کتاب راه ابریشم را دوباره می سازد

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه رسمی خود در شبکه توئیتر، درباره برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نوشت: کاروان کتاب راه ابریشم را دوباره می سازد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سیدعباس صالحی» در این توئیت نوشت: «چین میهمان ویژه امسال نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است. کاروان کتاب راه ابریشم را دوباره می سازد.»

** چین میهمان ویژه نمایشگاه
به گزارش ایرنا، پس از حضور ایران در نمایشگاه کتاب پکن به‌ عنوان میهمان ویژه، امسال غرفه چین میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران و میزبان چهار هزار عنوان کتاب از بیش از 78 ناشر چینی است.
همچنین 10 نویسنده، مترجم و تصویرگر از چین نیز در این غرفه حضور خواهند داشت و نزدیک به 30 برنامه از سوی این کشور در نمایشگاه کتاب تهران برگزار خواهد شد.

** حضور 30 کشور در بخش ناشران خارجی
در بخش ناشران خارجی و بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران نمایندگانی از حدود 30 کشور جهان به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم حضور خواهند یافت. کشورهایی نظیر ژاپن، آلمان، هند، اتریش، کره جنوبی، روسیه، سوریه، افغانستان، عمان، صربستان، قطر، ارمنستان، لبنان و ... ثبت‌نام کرده ‌اند.
دوره قبل نمایشگاه بین المللی کتاب هم در مصلای امام خمینی و دو دوره پیشتر این رویداد سالانه در محل شهرآفتاب برگزار شده بود.
دو هزار و 400 ناشر داخلی با 300 هزار عنوان کتاب و حدود 800 ناشر خارجی از 30 کشور جهان با 137 هزار عنوان کتاب در این دوره نمایشگاه حضور دارند.
سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلای تهران برگزار می شود.
فراهنگ ** 1355 **1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال