با حضور سردار سلیمانی؛

ایمن سازی سیل بند روستاها و جاده های جنوب خوزستان آغاز شد

آبادان - ایرنا - کار ایمن سازی روستاهای شادگان و جاده آبادان - ماهشهر در مقابل سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون و تالاب شادگان با حضور سرلشکر قاسم سلیمانی از صبح روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا سرلشکر سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی عراق روز پنجشنبه، از عملیات مهندسی مشترک ادوات مهندسی ایران و عراق برای ایمن سازی روستاهای در معرض سیلاب شادگان و نیز جاده آبادان - ماهشهر دیدن کردند.
همچنین با حضور سرلشکر سلیمانی کار تخلیه روستای گردشگری صراخیه در تالاب شادگان آغاز شد.
سرلشکر سلیمانی همچنین از جاده در معرض تهدید سیل آبادان - ماهشهر، جاده آبادان - قفاص در شمال رودخانه بهمنشیر دیدن و موقعیت آن را در برابر سیلاب احتمالی بررسی کرد.
ده ها دستگاه خودروی سنگین از جمله بیل مکانیکی ، لودر ، کمپرسی از ایران و عراق کار ایمن سازی جاده آبادان - ماهشهر را آغاز کرده و عملیات لایروبی کانال های ( کالورت ) این جاده را انجام می دهند.
ستاد مدیریت بحران شادگان نیز با حضور سردار سرلشکر سلیمانی و استاندار خوزستان تشکیل شد.
تاکنون سه روستا در بخش مرکزی و 2 روستا در دارخوین شادگان در جنوب خوزستان با ورود سیلاب تخلیه شده اند.
با ورود سیلاب به تعدادی از روستاهای شادگان 2 هزار نیروی بسیجی برای احداث سیل بند و کمک به اهالی سیل زده این شهرستان وارد عمل شده اند.
به گزارش ایرنا افزایش حجم آب (دبی) رودخانه کارون موجب آب گرفتگی برخی شهرها و روستاهای پایین دست این رودخانه در خوزستان شده است.
7104/6068/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال