16 محموله جهاد کشاورزی استان مرکزی به مناطق سیل زده ارسال شد

اراک- ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 16 محموله از کمک های سازمان جهاد کشاورزی این استان برای کمک به مردم مناطق سیل زده به استان های لرستان و خوزستان ارسال شد.

«مجید آنجفی » روز پنجشنبه در حاشیه اعزام کمک های سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی به مناطق سیل زده استان های غربی کشور در گفت و گو با ایرنا افزود: با جاری شدن سیل در استان های لرستان و خوزستان کمیته حمایت از مردم سیل زده این استان ها در سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل و این محموله ها متناسب با نیاز این مناطق جمع آوری و ارسال شده است.
وی ادامه داد: 20 هزار پرس غذای آماده، 12 هزار قطعه گونی، تخم مرغ، روغن مایع، برنج، عدس، مرغ، سیب زمینی و 2 محموله سویا و ذرت نیز برای خوراک دام و طیور مناطق سیل زده استان های لرستان و خوزستان تا کنون به این مناطق ارسال شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: محموله های ارسال شده توسط سازمان جهاد کشاورزی این استان به مناطق سیل زده استان های لرستان و خوزستان حدود یک پنجم کمک های جمع آوری شده با همکاری تولیدکنندگان، اداره های ذیربط، کارکنان و تشکل های بخش کشاورزی در این سازمان است.
وی کمک های جمع آوری شده توسط سازمان جهاد کشاورزی این استان را حدود 15 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این کمک ها با هماهنگی سازمان های جهاد کشاورزی استان های لرستان و خوزستان و بر اساس نیاز مردم به صورت مرحله ای به این مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره 10 استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که 90 هزار بهره بردار شامل 20 درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
670 هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و 2 دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی با تولید حدود 54 هزار تن گوشت سفید، 53 هزار تن تولید گوشت قرمز، 320 هزار تن شیر، حدود 41 هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در بخش کشاورزی و دامداری کشور برخوردار است.
1955/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال