کرمانی ها سیستم تصفیه آب سیار حمیدیه را راه اندازی کردند

کرمان - ایرنا - با تلاش متخصصان شرکت آب و فاضلاب استان کرمان و تأمین اعتبار توسط ستاد معین، سیستم تصفیه آب سیار شهرستان حمیدیه در استان خوزستان با ظرفیت تصفیه روزانه 80 هزار لیتر راه اندازی شد.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمان، مدیر دفتر بهره برداری فاضلاب استان کرمان روز پنجشنبه با اشاره به خدمات بی شمار این شرکت در شهرستان حمیدیه افزود: باتوجه به فعالیت ستاد معین استان کرمان در حمیدیه و آسیب دیدگی بخشی از شبکه آب و فاضلاب در این منطقه، شرکت آبفار بیشترین کمک تجهیزاتی و تأسیساتی را به شهر حمیدیه کرده است.
ابراهیم مقدمی افزود : متأسفانه بر اثر سیل اخیر و به دلیل لایروبی نشدن رود کرخه و شهرسازی نامناسب در حاشیه رود، حدود 16 روستا به صورت کامل، زیر آب رفته و سیستم آب و فاضلاب در مناطق حاشیه رود کرخه در شهر حمیدیه نیز دچار آسیب شده است .
مقدمی با اشاره به تجهیزات ارسالی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان به حمیدیه اظهار داشت: حدود 15 هزار متر لوله برای نصب انشعابات به همراه اتصالات کامل، سه دستگاه پمپ کف کش 13 اینچ، یک دستگاه پمپ شناور 55 کیلو وات همراه با الکتروموتور، 10 شبکه پرکلرین برای گندزدایی آب، یک پکیج کامل کلرزنی مایع و 2 مخزن 5 هزار لیتری آب به عنوان تجهیزاتی است که تاکنون در اختیار مسئولان شهرستان حمیدیه قرار گرفته است.
مدیر دفتر بهره برداری فاضلاب استان کرمان افزود: آب و فاضلاب شهرستان حمیدیه دچار مشکلات عدیده ای است و روباز بودن شبکه فاضلاب و آب آشامیدنی نامناسب از جمله مهمترین مشکلات است.
مقدمی با اشاره به اهمیت تأمین آب آشامیدنی سالم برای مردم منطقه گفت: مردم این منطقه از آب معدنی خیلی زیاد استفاده می کنند و ستاد معین استان کرمان با هدف کمک به مردم و خدمت رسانی به آن ها تصمیم گرفت سیستم تصفیه آب سیار حمیدیه را بعد از 5 سال عدم استفاده مجددا راه اندازی کند.
وی با بیان اهمیت راه اندازی سیستم تصفیه آب در کاهش هزینه های مردم اضافه کرد: این سیستم قادر است حدود 80 هزار لیتر آب آشامیدنی سالم را روزانه تصفیه کند و به صورت بسته های آب معدنی یک لیتری در اختیار مردم قرار دهد.
مقدمی اظهار داشت: سیستم تصفیه آب به روش RO آب و فاضلاب روستایی حمیدیه از حدود 5 سال گذشته به دلیل خرابی بدون استفاده مانده بود که با صرف هزینه 35 تا 40 میلیونی توسط ستاد معین استان کرمان، خدمتی ماندگار برای مردم شهر حمیدیه صورت گرفته است.
وی گفت : این دستگاه قابل حمل و جابه جایی توسط خودرو است و می تواند در شرایط بحرانی که هیچ گونه امکانات شهری موجود نیست به وسیله ژنراتور موجودش تمامی آلاینده های موجود در هر آبی را گرفته و آب را تبدیل به آب آشامیدنی کند.
5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال