طرح 'هر دهیاری یک همراهی' برای کمک به روستاهای سیل زده

کاشان - ایرنا - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از اجرای طرحی برای کمک به روستاهای سیل زده با عنوان 'هر دهیاری یک همراهی' خبر داد.

به گزارش ایرنا، سعید جندقیان بیدگلی روز پنجشنبه در حاشیه نشست تخصصی با عنوان مردم نگاری و هویت در کاشان به خبرنگاران گفت: نزدیک به چهار هزار و 500 روستای کشور در نتیجه بارندگی های فروردین ماه درگیر سیل شدند و به کمک نیاز دارند.
وی افزود: خانواده های روستایی و دهیاری های کشور دارای ظرفیت های زیادی از ماشین آلات، تجهیزات و منابع مالی هستند و می توانند در هنگام ضرورت به کمک یکدیگر بشتابند.
بارندگی های شدید و سیل که از بیست و هشتم اسفندماه گذشته آغاز شد، نزدیک 400 هزار میلیارد ریال خسارت به 25 استان وارد کرد و از جمله گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را در شرایط اضطراری قرار داد.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین از اختصاص 55 هزار میلیارد ریال به دهیاری ها در سال جاری خبر داد و بیان کرد: این اعتبارها به نسبت سال گذشته نزدیک 2 برابر شده است.
وی با اشاره به اختصاص 2 هزار و 800 میلیارد ریال از محل طرح های بند و تبصره 6 به 280 روستا در سال گذشته تصریح کرد: برخی از دهیاران از حوزه گردشگری اطلاعاتی ندارند، ابتدایی ترین برنامه برای روستاهای هدف گردشگری حتی پیش از تخصیص اعتبار و تسهیلات، آموزش است و این کار از امسال آغاز خواهد شد.
جندقیان بیدگلی در ادامه اضافه کرد: هم اکنون 500 روستای هدف گردشگری در کشور وجود دارد که دهیاران آنها باید آموزش های مرتبط با زبان، مبانی گردشگری و آینده پژوهی را فرا بگیرند.
افزون بر 20 میلیون و 730 هزار نفر از جمیعت کشور بر اساس سرشماری سال 95 در بیش از 62 هزار روستا ساکن هستند.
6136/8123/6026

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال