مهرگان: بازی های تدارکاتی زنان والیبالیست در شرق آسیا انجام می شود

تهران- ایرنا- مدیر فنی تیم ملی والیبال زنان گفت: به دلیل حضور در گروه کره جنوبی و سنگاپور، بازی های تدارکاتی تیم ملی والیبال زنان در شرق آسیا انجام می شود.

«جواد مهرگان» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای برگزاری اردوهای تیم ملی با چند کشور وارد مذاکره شدیم. بسیار مهم است تا مکان برپایی اردو متناسب با شرایط تیم ها در گروه بندی باشد. پارسال در نظر داشتیم تا اردوی اروپایی را برگزار و با قزاقستان، استرالیا و چین بازی کنیم. اکنون به دلیل اینکه در گروه کره جنوبی و سنگاپور قرار گرفته ایم بازی تدارکاتی را با کشورهای برخوردار از سطح بالا در شرق آسیا انجام می دهیم. در دور بعد نیز به احتمال زیاد با چین تایپه و تایلند هم گروه می شویم.
وی بیان کرد: پیش از عید تمرینات ملی پوشان آغاز شد. از نظر آمادگی جسمانی در مرحله توسعه سیستم های انرژی والیبالیست ها هستیم. زیرساخت های سازگاری آناتومیکی اعضای تیم را برای انجام تمرین های قدرتی سنگین آماده می کنیم.
مدیر فنی تیم ملی والیبال زنان افزود: اکنون در حال انجام تمرینات اصلاح تکنیک هستیم. همچنین تاکتیک هایی که در رقابت های آسیایی برای تیم ملی مناسب است به تدریج آموزش می دهیم تا شروع مسابقات والیبالیست ها به اوج عملکرد خود برسند. حجم تمرین ها را به تدریج اضافه می کنیم. به طور میانگین در یک اردوی 10 روزه بالای 40 ساعت تمرین می کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به اهداف فراتر از صعود در رقابت های قهرمانی آسیا اشاره کرد و گفت: درباره شانس صعود از گروه خویش یا این رقابت ها صحبت نمی کنم. اهدافی فراتر از صعود از گروه و ارتقا رنکینگ در آسیا داریم و برای آن خود را آماده می کنیم. امیدوارم بتوانیم نتیجه غافلگیرکننده ای را رقم بزنیم که باعث خوشحالی جامعه والیبال شود. این بازیکنان با تلاش، تنکیک و توانایی که دارند اگر بازی تدارکاتی خوب و سرسختانه ای را از خود نشان دهند، در پایان نتیجه خوبی را رقم می زنند.
مهرگان افزود: اگر نتیجه خوبی در این رقابت ها کسب کنیم می توانیم با حمایت فدراسیون در تورنمنت انتخابی المپیک حضور یابیم.
وی یادآور شد: در اردوی ملی پوشان بازیکنانی از تیم ملی نوجوانان، جوانان و امید دعوت کردیم که آینده درخشانی برای آنها دیده می شود. والیبالیست های مستعدی که امیداورم به سطحی از آمادگی برسند و در نهایت عضو تیم باشند. رقابت های نزدیکی میان این بازیکنان وجود دارد.
مدیر فنی تیم ملی والیبال زنان در پایان گفت: اکنون بالای 20 بازیکن آماده داریم و در هر پست این والیبالیست ها حضور دارند. اختلاف آنان با هم بسیار کم و این امر نشان از یک پشتوانه خوب برای والیبال زنان است. اما در انتخاب نفرات نهایی کار بسیار سختی را پیش رو داریم.
مسابقات قهرمانی والیبال زنان آسیا 26 مرداد تا سوم شهریور ماه در کره جنوبی برگزار می شود.
تیم ملی والیبال زنان ایران در گروه A با کره جنوبی و سنگاپور قرار دارد.
ورزشی**9128**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال