رییس دانشگاه آزاد اسلامی:

پایان نامه های دانشجویان در قالب نظام موضوعات تدوین می شود

اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از مهر سال جاری، پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در قالب نظام موضوعات و با هدف رفع نیازها و چالش های کشور تدوین می شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان روز پنجشنبه به نقل از محمدمهدی طهرانچی، اضافه کرد: در این نظام، هر واحد دانشگاهی موضوعات پایان نامه ها را پس از استخراج چالش ها و مسائل استانی به دانشجویان معرفی می کند و آنها موظفند موضوع پایان نامه ها را از بین موارد مطرح شده، انتخاب کنند.
طهرانچی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آماده همکاری با واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک برای شناسایی این موضوع ها و ساماندهی مزیت هاست، اظهار داشت: واحدهای صنعتی یا خدماتی می توانند نسبت به خریداری پایان نامه های مرتبط با نیازها و مسائل خود اقدام کنند.
طهرانچی خاطرنشان کرد: این دانشگاه با ذوب آهن اصفهان تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد کرده است.
به گفته وی از مهر سال جاری همه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی موظفند پایان‌نامه و رساله‌های خود را از سامانه پایش انتخاب کنند که تاکنون 6 هزار و 800 نظام موضوعات احصاء شده و تا اردیبهشت به 10 هزار موضوع خواهد رسید و ظرفیت پژوهشی برای یکصد هزار دانشجو فعال می‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه این دانشگاه بر بستر زیست‌ بوم واقعی و پیوند علم و اقتصاد در صدد همکاری با مراکزی مانند اتاق بازرگانی است، تصریح کرد: بسترسازی برای اشتغال دانش بنیان و توسعه شرکت های دانش بنیان و هوشمند منطقه ای در اولویت برنامه های این دانشگاه قرار دارد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی، مقاله را به عنوان مظهر اکتشاف علمی و اختراع را مظهر فناورانه برای صنعت خواند و تاکید کرد: باید بین مقاله و اختراع یک رابطه دو طرفه تعریف شود.
طهرانچی از شرکت های اقتصادی و صنعتی خواست در راستای تولید محتوا گام بردارند زیرا شرکت های بین المللی در دنیا پیشتاز تولید مقاله های کاربردی هستند.
رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این دیدار گفت: اتاق اصفهان یکی از قدیمی ترین و دومین اتاق برتر کشور است که در راستای بهبود کسب و کار اقدام به ایجاد مراکز رشد با هدف بهینه سازی فعالیت های اقتصادی واحدهای تولیدی و تجاری کرده است.
مسعود گلشیرازی افزود: رونق و بهبود محیط کسب و کار یکی از دغدغه های هیات نمایندگان دوره نهم اتاق اصفهان است و در این جهت با مراکز دانشگاهی و موسسه های آموزش عالی ارتباط تنگاتنگ برقرار می کند.
وی توجه به اقتصاد شهری و افزایش درآمد مردم استان اصفهان را یکی از رویکردهای این دوره اتاق عنوان و بر توجه به زیرساخت های اقتصادی و افزایش اشتغال، رونق تولید و صادرات تاکید کرد.
گلشیرازی خاطرنشان کرد: اصفهان در بخش فولاد، سنگ، نساجی و قطعات خودرو مزیت ها دارد و آماده همکاری با دانشگاه آزاد برای معرفی موضوعات مختلف جهت انجام پایان نامه هاست.
دانشگاه آزاد اسلامی کشور دارای 440 واحد و مرکز دانشگاهی و 700 مدرسه است.
حدود 90 هزار دانشجو در 27 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در استان اصفهان تحصیل می کنند.
دانشگاه های آزاد استان اصفهان، 97 هسته علمی، 85 شرکت فناور، 20 شرکت دانش بنیان و 14 مرکز رشد دارند.
/ 6022 / 3011

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال