سرپرست استانداری گلستان: سیل‌زده‌ای را مجبور به بازگشت به منزل نکرده‌ایم

تهران- ایرناپلاس- سرپرست استانداری گلستان می‌گوید هیچ فرد و خانواده‌ای را در آق‌قلا مجبور به بازگشت به منزل نکرده‌اند و اگر کسی مشکلی دارد و می‌خواهد همچنان در اسکان موقت باقی بماند، می‌تواند بازگردد.

امروز ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که فردی در آن ادعا می‌کرد او را از اسکان موقت به اجبار به منزل بازگردانده‌اند و چادرهای هلال‌احمر را نیز از او پس گرفته‌اند. اما میرمحمد غراوی، سرپرست استانداری گلستان چنین اتفاقی را رد و تأکید می‌کند اجباری برای بازگشت افراد به منازلشان وجود ندارد.

او اضافه می‌کند: ما یک سالن ورزشی در آق‌قلا داریم که هنوز حدود 100 نفر در آن اسکان دارند. اما بسیاری از افرادی که در اسکان موقت بودند به خانه‌های خود بازگشته‌اند یا در حیاط منزل خود در چادر‌هایی که هلال‌احمر به آنان داده است، به سر می‌برند.

غراوی می‌گوید اکنون معابر آق‌قلا از گل‌ولای پاکسازی شده و بسیاری از افراد داوطلبانه به منازل خود بازگشته‌اند و کسی آنان را مجبور نکرده است. آن‌هایی هم که دوست داشتند بمانند ما مانع آن‌ها نشدیم. الان هم روبه‌روی فرمانداری اسکان موقت داریم.

او توضیح می‌دهد: اگر کسی تمایل دارد همچنان در اسکان موقت بماند ما مشخصاتش را بررسی می‌کنیم و اگر تأیید شد منزلش آسیب دیده و قابل سکونت نیست، حتماً اسکان موقت می‌شود.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال