به همت جهاد دانشگاهی؛

همایش ملی خلیج فارس برگزار می شود

تهران- ایرنا- مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ سیزدهمین همایش ملی علمی- فرهنگی خلیج فارس را به مناسبت روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه برگزار می کند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه دانشگاه ایرنا، همایش ملی علمی- فرهنگی خلیج فارس 14 اردیبهشت با حضور استادان و چهره‌ های مطرح علمی، پژوهشگران، دانشجویان ایرانی و خارجی، مقامات عالی ‌رتبه کشوری در تهران برگزار می شود.
رییس مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران گفت: این همایش بستری جهت تبادل علمی با محوریت نام خلیج فارس و استفاده از تجربیات اساتید برجسته فراهم می‌ کند و دبیرخانه بر این نکته تأکید دارد است که پاسداشت نام خلیج فارس توسط آحاد جامعه مزیت های مربوط به خلیج فارس باید توسط دانشگاهیان بررسی و شناسایی شده و در قالب پیشنهادات کاربردی به مسئولان و مدیران حوزه های مختلف ارائه گردد.
رحیم یعقوب زاده در ادامه افزود: این همایش با حضور شخصیت‌های علمی و مقامات کشوری در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

** تفاهمنامه جهاد دانشگاهی با شرکت توزیع برق
سازمان جهاد دانشگاهی یزد و شرکت توزیع برق استان به منظور اجرای طرح‌ ها و اقدامات موثر در حفاظت محیط زیست، مدیریت سبز و بهینه ‌سازی مصرف انرژی، تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
این تفاهم نامه با توجه به فعالیت ‌های مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی‌ های محیطی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد از سال 1386 تاکنون، در راستای همکاری طرفین تفاهم نامه در اجرای طرح‌ ها، اقدامات مرتبط و موثر در زمینه حفاظت محیط ‌زیست، کاهش آلودگی‌ها، بهینه‌ سازی مصرف انرژی و مدیریت سبز در واحدهای اداری، تجاری، صنعتی، خدماتی و کشاورزی شامل انجام طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی در سطوح استانی و ملی، مشارکت در برگزاری همایش‌ ها و نشست ‌های پژوهشی، آموزش‌ های تخصصی، همکاری در زمینه انتشار کتب و نشریات تخصصی پژوهشی به امضاء رسید.
بکارگیری فناوری‌های نوین در زمینه مدیریت سبز و انرژی صنایع بزرگ با هدف حفاظت محیط زیست و کاهش مصرف انرژی از موضوعات دیگر این تفاهم‌نامه است.

** تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی با اداره کل راه و شهرسازی
تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی بین جهاددانشگاهی اصفهان و دفتر منطقه ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان (اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان) منعقد شد.
طی مذاکرات صورت گرفته بین نمایندگان معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در سال 1397 مبنی بر گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی در هر دو سازمان و به منظور استفاده از ظرفیت های طرفین، تفاهم نامه ای با موضوع فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی در اسفند ماه 1397 به امضای دو طرف رسید.
این تفاهم نامه به منظور تبادل علم و توسعه فعالیت در زمینه پروژه های تحقیقاتی، برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی، برگزاری رویدادهای علمی، تشکیل کارگروه های تخصصی و انتشار و ترویج دستاوردهای علمی تنظیم شده است.

** برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی
پنجمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی 4 و 5 اردیبهشت برگزار می شود. کنفرانس بین المللی وب پژوهی می کوشد تا پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و متخصصین در زمینه های علوم کامپوتر، فناوری اطلاعات، کتابخانه و ارتباطات را گرد هم آورده، دستاوردهای پژوهشگران و صاحب نظران در حوزه های وب، اطلاعات و زیرمجموعه آنها را ارائه نماید.

**9283**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال