اختصاصی /

فعال سیاسی عراقی: اقدام ترامپ بر نقش مثبت سپاه اثر نمی گذارد

بغداد – ایرنا – عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق از گروههای مقاومت عراق گفت: قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست تروریسم از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر نقش مثبت منطقه ای این نیرو تاثیر نمی گذارد.

'احمد الکنانی' عضو دفتر سیاسی عصائب اهل الحق (به رهبری شیخ قیس الخزعلی) روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی نظامی و رسمی جمهوری اسلامی ایران است و اقدام رئیس جمهوری آمریکا در طبقه بندی آن در لیست تروریسم، تاثیری بر جایگاه این سازمان نظامی نمی گذارد.
وی افزود: هر کس با سیاست آمریکا مخالفت کند به عنوان تروریست توصیف می شود، در نتیجه این برای سپاه پاسداران و هر کس که با طرح های آمریکا مخالفت می کند مایع عزت است.
الکنانی در ادامه سخنان خود گفت: اقدام آمریکا بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاثیر نمی گذارد زیرا سپاه نیروی موثر در میادین خود و در منطقه است و این اقدام آمریکا خدشه ای به توانمندی ها و جایگاه این سازمان نظامی جمهوری اسلامی ایران وارد نخواهد کرد.
وی افزود: دولت آمریکا عادت کرده است که هر کس با سیاست هایش مخالفت کند او را تروریست بنامد و تحریم کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 8 آوریل 2019 (19 فروردین 1398) در اقدامی خلاف قوانین و هنجارهای بین المللی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در لیست به اصطلاح تروریسم قرار داد، اقدامی که با مخالفت ها و محکومیت های گسترده جهان عربی و اسلامی و نیز جامعه بین الملل مواجه شد.
این تصمیم ترامپ پس از زمانی نه چندان طولانی از اقدام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت صهیونیسم و پس از آن به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم اشغالگر بر جولان اشغالی سوریه گرفته شد.
خاورم*6**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال