روزنامه پاکستانی؛

جهان در قبال رویکرد تروریستی آمریکا علیه ایران سکوت کرده است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه اردو زبان «پاکستان» با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا و ایجاد مشکلات در مسیر ارسال کمک های انسانی دوستانه برای سیل زدگان در ایران، نوشت: متاسفانه جامعه جهانی در قبال رویکرد تروریستی آمریکا علیه ایران سکوت کرده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه اردو زبان پاکستان روز چهارشنبه در مقاله ای با عنوان «ایران در مقابل سیل و تروریسم آمریکایی» نوشت: سیل اخیر در مناطق مختلف ایران که تقریبا از 28 روز پیش آغاز شد، خسارت زیادی به بار آورد. دولت ایران از هیچ کشوری به ویژه کشورهای مسلمان درخواست کمک نکرد اما این وظیفه ملل اسلامی بود در این زمان دشوار در کنار ایران بایستد.
در این مقاله آمده است: مشکلات سیل در ایران از یک طرف و تحریم های نامشروع و یکجانبه آمریکا از طرفی دیگر باعث شد تا روند امداد رسانی به سیل زدگان و یا ارسال کمک های بشردوستانه از خارج به ایران به طور جدی با مشکلات روبرو شود.
روزنامه اردو زبان پاکستان نوشت: با تمام این وجود ملت ایران، مردمی نیستند که در برابر اینگونه حوادث ناگوار تسلیم شوند. ایرانی ها هشت سال با جنگ تحمیلی مقابله کرده و سال ها نیز با رویکرد منفی قدرت های غربی از جمله تحریم های آمریکا مبارزه می کنند بنابراین مردم ایران به آسانی از مسائل سیل نیز عبور خواهند کرد.
در این مقاله افزوده شد: متاسفانه جامعه جهانی در قبال رویکرد ضدانسانی دولت تروریستی آمریکا و اقدامات این کشور مبنی بر تروریسم اقتصادی سکوت اختیار کرد. کشورهای اسلامی به ویژه دولت های عربی نیز سکوت کردند در حالی تنها ایران است که در حمایت از فلسطین و دیگر ملت های مظلوم در دنیا مقاومت کرده و از هیچ کمکی برای آنان دریغ نمی کند.
به گزارش ایرنا، اعلانِ روز دوازدهم فروردین ماه برخی رسانه های خارجی در خصوص دور تازه تحریم های ضدایرانی دولت «دونالد ترامپ» با سخنان «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در زمینه اخلال آمریکایی ها در فرایند امدادرسانی به سیل زدگان کشور همزمان شد.
در واکنش به شرایط پیش آمده، وزیر امور خارجه ایران در صفحه مجازی خود باز هم «سیاست فشار حداکثری» آمریکا بر ایران را منافی قوانین و هنجارهای بین المللی دانست و گفت تحریم های آمریکایی در کمک رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب دیده از سیل بی سابقه، اخلال ایجاد کرده است.
ظریف با اشاره به مواردی چون قرار گرفتن هلی کوپترهای امدادی در لیست سیاه تحریم های آمریکایی تصریح داشت که «این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است»
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال