قایق های کاغذی هدایای مردم برای کودکان سیل زده را جمع آوری می کند

تهران- ایرنا- گردهم آیی قایق های کاغذی با هدف اهدای کتاب، اسباب بازی، عروسک و لوازم التحریر به مناطق سیل زده روز پنجشنبه در تهران برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، نمایندگان نهادهای مختلف قرار است در گردهم آیی قایق های کاغذی از تجربه‌ حضور خود در مناطقی که بحران‌هایی مانند سیل و زلزله را از سرگذرانده‌اند، بگویند و از تاثیر هنر و کتاب‌خوانی بر کودکان و نوجوانان در این مناطق نکاتی را بیان کنند.
گردهم آیی قایق های کاغذی با همراهی لاک‌پشت پرنده و خانه گفتمان شهر برگزار می‌شود. شهروندان می‌توانند کتاب‌های باکیفیتی را که به فهرست لاک‌پشت پرنده راه پیدا کرده‌اند، با تخفیف 30 تا 40 درصدی تهیه کنند و همان‌جا کتاب‌ها را به داوران لاک‌پشت پرنده بسپارند تا کتاب‌ها بر اساس گروه سنی و کاربرد دسته‌بندی و سپس به گروه‌ها و نهادهای ترویج کتاب‌خوانی سپرده شوند.
این نهادها، کتاب‌هایی که مردم خریده‌اند به مناطق سیل‌زده می‌برند و با برنامه ریزی، بین کودکان و نوجوانان توزیع می‌کنند.
در کنار خرید و اهدای کتاب، نمایشگاه و فروش آثار هنری به نفع مناطق سیل زده نیز برگزار می شود که عواید فروش آثار هنری همان‌جا مستقیم به حساب جمعیت هلال‌احمر واریز خواهد شد.
در این گردهم آیی، اگر مردم مایل به اهدای عروسک، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر به کودکان مناطق سیل زده باشند، برگزارکنندگان آنها را تحویل می‌گیرند و برای توزیع به این مناطق می برند.
همچنین قرار است در این رویداد، نشست‌های تخصصی با موضوع کار با کودکان آسیب‌دیده برگزار شود. راهنمای انتخاب کتاب برای کودکان در بحران، تجربه‌ کار با کودکان آسیب‌دیده با حضور نمایندگان طرح «با من بخوان»، «جمعیت هلال‌احمر» و «کانون توسعه‌ فرهنگی کودکان» از جمله نشست های تخصصی پیش بینی شده است.
گردهم‌آیی قایق های کاغذی روز پنجشنبه 29 فروردین از ساعت 10 تا 18 در «خانه وارطان» واقع در میدان فلسطین برگزار می‌شود.
اجتمام*3229*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال