آژاکس با شایستگی راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد

تهران - ایرنا - بازیکنان جوان تیم آژاکس با غلبه بر یوونتوس در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با شایستگی راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شدند.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا؛ در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان که در ورزشگاه یوونتوس برگزار شد، بازیکنان تیم آژاکس با نتیجه دو بر یک بانوی پیر را شکست دادند.
بدین ترتیب تیم آژاکس در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 صدرنشین فعلی رقابت های سری آ را مغلوب و راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شد.
ابتدا «کریستیانو رونالدو» در دقیقه 28 برای تیم یوونتوس گلزنی کرد اما این گل با گل هایی که «وان ده ویک» در دقیقه 34 و «ده لایت» در دقیقه 67 برای آژاکس به ثمر رساندند، از بین رفت.
«ماسمیلیانو آلگری» تیم یوونتوس را در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی تیم خود را با ترکیب شزنی، روگانی، بونوچی، ساندرو، دی شیلیو، پیانیچ، امره جان، ماتوئیدی، دیبالا، برناردسکی و رونالدو به جدال برابر آژاکس صف آرایی کرد.
درنقطه مقابل نیز در تیم جوان آژاکس اونانا، ولتمن، دی لیخت، فن دی بیک، نرس، دی یونگ، تادیچ، مزروعی، بلیند، شون و زیاچ برای رویارویی با تیم یوونتوس برگزیده شدند و از ابتدای مسابقه در زمین بازی قرار گرفتند.
بازیکنان یوونتوس که در خانه از تیم حریف پذیرایی می کردند بهتر از آنان بازی را آغاز کردند و تا دقیقه بیستم توپ و میدان را در اختیار خود داشتند.
اما از این دقیقه به بعد بازیکنان آژاکس با دوندگی بیشتر در زمین توپ و میدان را در اختیار خود گرفتند و حاکم برزمین بازی بودند.
در دقیقه 28 سرانجام تلاش بازیکنان یوونتوس برای به ثمر رساندن گل برتری به ثمر نشست و «کریستیانو رونالدو» فوق ستاره پرتغالی بیانکونری ها گلزنی و تیم خود را پیش انداخت.
راه راه پوشان در ادامه باز هم بدنبال زدن گل های بعدی نیز بودند که در یک ضد حمله و اشتباه مدافع میانی فرصت گلزنی به مهاجمان حریف داد و آنان به گل رسیدند.
این گل در دقیقه 34 زده شد و « دانی وان ده ویک» آن را درون دروازه یوونتوس جای داد.
در دقایق پایانی نیمه نخست اتفاق خاصی رخ نداد و موقعیت هایی که بازیکنان دو تیم به منظور گلزنی به دست آوردند از دست رفت.
آلگری که از کسب این نتیجه ناراضی بود، «دیبالا» کاپیتان آرژانتینی خود را در آغاز نیمه دوم از زمین بازی خارج و «مویزه کین» پدیده جوان یوونتوس را جایگزین وی کرد.
در دقایق ابتدایی این نیمه بازی از سوی بازیکنان دو تیم متعادل دنبال شد بازیکنان آژاکس با دوندگی بیشتر و حضور به موقع درنقاط مختلف زمین رفته رفته کنترل بازی را به دست آوردند.
در ادامه بازی تلاش بازیکنان دو تیم برای گلزنی موفق نبود و هرچند دربعضی ازاوقات با انجام بازی هدفمند و حساب شده برروی دروازه حریف خطراتی را ایجاد کردند تا اینکه در دقیقه 67 تیم آژاکس موفق به زدن گل دوم شد.
این گل را «دی لایت» مدافع پیش تاخته آژاکس به ثمر رساند و شادمانی را به اردوی تیم خود آورد.
دردقایق باقی مانده بازهم آلگری در ترکیب تیم بازنده تغییراتی ایجاد کرد اما این تغییرات نیز مثمرثمر واقع نشد و آنان درحالیکه به تصور برد برابرحریف به میدان رفتند بازی را واگذار و ازگردونه رقابت های لیگ قهرمانان اروپا حذف شدند.
تیم آژاکس پیش از این دیگر تیم قدرتمند اروپا رئال مادرید را از پیش رو برداشته بود و حریف یوونتوس شد.
آژاکس در نیمه نهایی با برنده دیدارتیم های منچستر سیتی و تاتنهام دیدار خواهد کرد.
تیم تاتنهام در دیدار رفت این مرحله منچسترسیتی را با گل «سون هیونگ مین» ملی پوش کره ای خود با نتیجه یک بر صفر شکست داده است.
شبد**ورزشی **9144**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال