امروز در شورای شهر تهران مصوب شد؛

نام هنرمندان بر خیابان های پایتخت؛ از شجریان تا نصیریان

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز (سه شنبه) مصوب کردند که برخی خیابان های پایتخت به نام هنرمندان معاصر از جمله استادان محمدرضا شجریان، علی نصیریان، محمدعلی کشاروز، غلامحسین امیرخانی، داود رشیدی و عزت الله انتظامی نامگذاری شود.

به گزارش ایرنا در جلسه یکصد و سی و ششمین این شورا، بلوار فلامک جنوبی و شمالی واقع در محدوده شهرک قدس در منطقه 2 شهرداری به نام استاد شجریان نامگذاری می شود.
همچنین خیابان سپند در محدوده اقدسیه منطقه یک به نام عزت الله انتظامی و نیز خیابان معارف واقع در محدوده اوین منطقه 2 به نام داود رشیدی نامگذاری خواهد شد.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین مصوب کردند خیابان 24متری محدوده سعادت آباد به نام محمدعلی کشاورز، خیابان کوکب در محدوده شهرآرا به نام غلامحسین امیرخانی و خیابان نیلوفر محدوده اختیاریه منطقه 3 نیز به نام پیشنهادی علی نصیریان نامگذاری شود.
همچنین اعضای شورای شهر در ادامه با 17 رای با نامگذاری کوچه رهبری در محدوده دزاشیب به نام پیشنهادی سیمین دانشور و کوچه دوازدهم در محدوده زرافشان شمالی به نام پیشنهادی علی معلم(با حفظ شماره ) موافقت کردند.
سیدمحمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی تغییر نام خیابان 24 متری سعادت آباد به نام استاد شجریان اظهارداشت: پیشنهاد می‌کنیم اسامی بزرگان و برجستگان کشور در زمان حیات آنان در خیابان‌ها و کوچه‌ها نقش ببندد.
وی گفت: نباید منتظر باشیم بزرگان و شخصیت های فرهنگی و علمی و خدوم کشور از دست بروند و سپس نسبت به نامگذاری مکانی به نام آنان اقدام کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر برخی اعضای شورای شهر با نامگذاری ها مخالفت می‌کنند به معنای این نیست که با اصل موضوع مخالف هستند.
میرلوحی اظهارداشت: اعضای شورای شهر می خواهند مردم در برخی موارد دچار مشکل نشوند.

**نامگذاری دیگر اماکن و خیابان ها
همچنین با مصوبه اعضای شورای شهر بازار میوه و تره بار فدک در محدوده نارمک منطقه 8 به نام گلستان، کوچه شریعتی در محدوده دستواره به نام جدید پیشنهادی شهید محمد شکوهی در منطقه 17 شهرداری تهران و کوچه پنجم در محدوده برادران حسنی به نام شهید محمد رهنما (با حفظ شماره) نامگذاری خواهد شد.
با رای اعضای شورا در منطقه 19شهرداری تهران کوچه بی نام در محدوده شکوفه به نام گل آوا، در منطقه 20 کوچه فرعی یکم در محدوده بلوار شهید آوینی به نام شهید محمدحسن سالاری(با حفظ شماره) و در منطقه 22 بلوار بی نام (ادامه بلوار شهید مظفر) در محدوده شهید مظفر به نام شهید مظفر، نامگذاری می شود.
اعضای شورای شهر همچنین مصوب کردند در منطقه 2شهرداری تهران، خیابان یکم زرافشان شمالی در محدوده بلوار ایوانک به نام پیشنهادی جدید دکتر علی اصغر خدادوست(با حفظ شماره)، در منطقه 4 خیابان شهید پایدارفر در محدوده گیلان به نام فرهنگستان و در منطقه 5 ایستگاه مترو شهدای کن در محدوده کوهسار به نام ایستگاه مترو کوهسار نامگذاری شود.
همچنین در منطقه 5 شهرداری تهران، کوچه نگارستان غربی در محدوده جنت آباد به نام شهید بهزاد اقبال زاده، در منطقه 5 کوچه نگارستان شرقی در محدوده جنت آباد به نام نگارستان و در منطقه 7 خیابان بی نام در محدوده دماوند به نام شهید عباس یزدان پناه نامگذاری می شود.
در منطقه 15شهرداری تهران نیز کوچه جباری در محدوده اتابک به نام شهید لازم غمیلویی، در منطقه 19 کوچه هفتم واقع در محدوده تندگویان به نام شهید علی محمد محمدی(با حفظ شماره )، در منطقه 20 میدان بی نام واقع در محدوده شهید بهشتی به نام بهشتی و کوچه چهارم حسینی واقع در محدوده شهرک گلها به نام آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی نامگذاری می شود.
کوچه بن بست اول واقع در محدوده اقدسیه نیز به نام شهید محمدعلی ریاحی نامگذاری خواهد شد.
بر اساس این گزارش ، کوچه بن بست بی نام واقع در محدوده اقدسیه به نام باغ معین، کوچه هفتاد و یکم واقع در محدوده تهرانسر به نام شهید علی جوادیان(با حفظ شماره )، کوچه 51 شرق واقع در این محدوده به نام شهید افسرصغری (با حفظ شماره )، کوچه بیستم همین محله به نام شهید حمید محمد غریبان(با حفظ شماره ) و کوچه یازدهم نیز واقع در محدوده تهرانسر به نام شهید مجید فیروزیان(با حفظ شماره ) نامگذاری می شود.
بازار میوه و تره بار بی نام در محدوده سلیمانی به نام قزوین، بازار میوه و تره بار بی نام در محدوده قیام به نام قیام، بازار میوه و تره بار بی نام در محدوده ایران نیز به نام ایران نامگذاری خواهد شد.
بنا بر مصوبه اعضای شورای شهر تهران بن بست منصور در محدوده مقدس اردبیلی به نام یحیی مافی نامگذاری می شود.
همچنین اعضای شورای شهر تهران در ادامه در منطقه 3 شهرداری تهران و در محدوده خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دوم را بنام منوچهر آتشی، خیابان سوم بنام عمران صلاحی، خیابان چهارم بنام محمد قهرمانی، خیابان پنجم بنام بیژن ترقی، خیابان ششم بنام اسماعیل شاهرود، خیابان هفتم بنام پروین دولت آبادی، خیابان هشتم بنام اخوان ثالث، خیابان نهم بنام سیمین بهبهانی، خیابان یازدهم بنام فروغ فرخزاد، خیابان دوازدهم بنام فریدون مشیری، خیابان شانزدهم بنام محمدعلی سپانلو، خیابان هجدهم بنام سید کریم امیری فیروز کوهی نامگذاری کردند.
همچنین در این منطقه خیابان بیستم در محدوده کلاهدوز بنام محمود شاهرخی، خیابان کجاوه شرقی بنام حسین منزوی، خیابان ارغوان بنام هوشنگ ابتهاج، کوچه 186غربی در محدوده دلاوران بنام شهید مجید احدی تغیر نام دادند.
همچنین در منطقه 6 شهرداری تهران میدان بی نام در محدوده شهرک والفجر بنام علی حاتمی، پل بی نام (پل اول)در محدوده حافظ بنام حافظ و در منطقه 12شهرداری تهران پل بی نام (پل دوم) در محدوده خیابان جمهوری بنام چارسو نامگذاری شد.
بر اساس این گزارش در ادامه نامگذاری ها، در منطقه 15 شهرداری تهران خیابان ده متری دوم در محدوده مسعودیه بنام شهید ابراهیم صفا، در منطقه 16شهرداری تهران کوچه 50 محدوده تختی بنام شهید بایرامعلی اسکندری و در منطقه 20 شهرداری تهران بن بست سی و هشتم در محدوده دولت آباد بنام شهید بیگ محمدی نامگذاری شد.
همچنین در منطقه 21 شهرداری تهران کوچه بی نام محدوده شهید فهمیده بنام زنبق، کوچه بیست و ششم محدوده تهرانسر بنام پیشنهادی شهید سید نعمت حسینی نیا با حفظ شماره نامگذاری شد.
زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان نامگذاری ها خاطر نشان کرد: در نامگذاری ها از مرم محله نظر سنجی نشده است.
وی گفت: هویت یک منطقه و محله و ساختار یک خیابان و کوچه در طول سالیان سال بوجود آمده؛ اگر قرار باشد یک خیابان جدید، کوچه و گذر و معبر جدید را نامگذاری کنیم این روش نامگذاری صحیح است.
عضو هیات رئیسه شورا گفت: بنظرم در این تغییر نام، تنها از شهرداران مناطق، نظرسنجی به عمل آمده؛ همه ما می دانیم خانواده های برخی از این بزرگان تمایل نداشتند نام عزیزانشان بر در و دیوار شهر باشد و واقعا به ما لطف کرده و اجازه دادند.
تهرام/7244//1348/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال