با تصویب نمایندگان؛

عدم اجرای قانون انتخابات مجازات خواهد داشت

تهران-ایرنا- دست اندرکاران برگزاری انتخابات اگر قانون را اجرا نکنند براساس مصوبه نمایندگان مجلس تخلف اداری محسوب شده و مجازات می شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس ماده 62 طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات را با 144 رای موافق، 29 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 210 نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان در این ماده مقرر کردند: عدم انجام تکالیفی که در این قانون برای مجریان و ناظران برگزاری انتخابات درج شده است و در این قانون برای آن ها مجازاتی پیش بینی نشده تخلف اداری محسوب و مرتکب به انفصال موقت از خدمات دولتی از دو تا شش ماه محکوم می شود.
بر اساس این ماده، در صورتی که اشخاص مذکور از مستخدمین دولت نباشند به مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی درجه6 قانون مجازات اسلامی محکوم می شوند.
مجازات درجه 6 در قانون مجازات اسلامی عبارت است از حبس بیش از 6 ماه تا دو سال، جزای نقدی بیش از 20 تا 80 میلیون ریال، شلاق از 31 تا 74 ضربه و تا99 ضربه در جرائم منافی عفت، محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از 6ماه تا پنج سال، انتشار حکم قطعی در رسانه‌ها، ممنوعیت از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال، ممنوعیت از دعوت عمومی برای افزایش سرمایه برای اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال، ممنوعیت از اصدار برخی از اسناد تجاری توسط اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال.
سیام**9121**1058**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال