گروه تروریستی تحریرالشام خواستار تخلیه دو روستا در ادلب شد

تهران - ایرنا - گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) از ساکنان دو روستا در خط تماس با ارتش سوریه خواست خانه های خود را تخلیه کنند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، گروه تروریستی تحریرالشام در اطلاعیه ای از ساکنان روستای 'حلبان' در شرق معره النعمان و 'الصیاده' در شرق شهر جرجناز استان ادلب خواست هرچه سریعتر این دو روستا را تخلیه کنند.
رسانه های نزدیک به تروریست ها نیز اعلام کردند که هدف تحریرالشام از تخلیه این دو روستا در خط تماس با ارتش سوریه، ایجاد پایگاه و موضع گیری در آن برای مقابله با ارتش است.
این دو روستا در منطقه حائل خالی از سلاح در خط تماس گروه های تروریستی با ارتش سوریه قرار دارد.
در روزهای اخیر گروه تروریستی تحریرالشام با نقض مکرر توافق ایجاد منطقه حائل، مناطق مسکونی تحت تسلط دولت سوریه را هدف قرار داده است.
این اقدام تحریرالشام، خطر واکنش ارتش سوریه را به نقض آتش بس بیش از پیش افزایش داده است.
به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر 2018 (26 شهریورماه 1397) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که براساس آن مقرر شد تا 15 اکتبر(23 مهرماه 1397) منطقه عاری از سلاح تا عمق 15 تا 20 کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
منابع نزدیک به ارتش سوریه می گویند که این توافق به دلیل ناتوانی ترکیه در انجام تعهد خود به طور کامل اجرا نشد و گروه های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام می کنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.
شبک**6116**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال