نایب رییس جمعیت هلال احمر کویت:

کمک های هلال احمرکویت به سیل زدگان به ایران تحویل داده شد

اهواز - ایرنا - نایب رییس جمعیت هلال احمر کویت در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده خوزستان گفت: کمک های ما به هلال احمر ایران تحویل شده و به زودی در بین سیل‌زدگان توزیع می شود.

به گزارش ایرنا انور عبدا... الحساوی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده در خوزستان بیان کرد: دلیل سفر من به خوزستان و شهر اهواز بازدید از مناطق سیل زده و بررسی وسعت این حادثه برای تهیه و ارسال کمک های بیشتر به منطقه بوده است.
وی افزود: بهترین راه برای اینکه بتوانیم از مشکلات یک منطقه حادثه دیده اطلاع پیدا کنیم، بازدید میدانی و نزدیک از منطقه برای بررسی و لمس مشکلات و معضلات موجود است که در بازدیدی که داشتیم، توانستیم مشکلات را از نزدیک رصد کرده و به صورت عملیاتی ارزیابی کنیم.
نایب رییس جمعیت هلال احمر کویت گفت: پس از بازگشت به تهران تلاش ما این است که نیازهای مردم خوزستان را از بازار داخلی تهیه و توسط جمعیت هلال حمر ایران به دست مردم آسیب دیده برسانیم.

** تلاش می کنیم کمک های بیشتری ارسال کنیم
الحساوی با اشاره به امکانات هلال احمر کویت برای توزیع در مناطق سیل زده بیان کرد: با توجه به بازدیدهای هوایی و زمینی ما از مناطق حادثه دیده، تلاش خود را برای تهیه و ارسال کمک ها به ایران افزایش خواهیم داد.
وی با رد شایعات منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ای در خصوص محموله اهدایی کویت به ایران گفت: کمک های هلال احمر کویت به جمعیت هلال احمر ایران تحویل شده و در تهران موجود است و توزیع آن پروتکل خاص خود را می طلبد و زمان بر است و تلاش می کنیم تا با کمک هلال احمر ایران این کمک ها زودتر به اهواز و مناطق سیل زده خوزستان برسد.
نایب رییس جمعیت هلال احمر کویت اضافه کرد: 2 کشور دوست ایران و کویت حقوقی نسبت به یکدیگر دارند و امیدواریم بتوانیم از طریق ارسال این کمک ها این حق را بجا آوریم.
گفتنی است نمایندگان جمعیت هلال احمر کویت در سفر خود به خوزستان روز دوشنبه از مناطق سیل زده خوزستان ، اردوگاه های اسکان اضطراری و محل جمع آوری و بسته بندی کمک های اهدایی مردم و نهادهای دولتی و خصوصی دیدن کردند.
سیلاب از اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه های دز، کرخه و کارون بسیاری از مناطق خوزستان را درگیر کرد. جمعیت هلال احمر استان تاکنون به بیش از 160 هزار نفر سیل زده این استان امدادرسانی کرده است.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال