سفیر برزیل:

خواستار گسترش همکاری ها با تهران هستیم

تهران- ایرنا- سفیر برزیل در تهران گفت: خواستار توسعه و تقویت همکاری‌ها در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، رودریگو د ازردو سانتوس سفیر برزیل در تهران امروز- دوشنبه- با سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس دیدار و گفت و گو کرد.
وی در این جلسه با تاکید بر نقش مهم مجالس دو کشور در توسعه و گسترش مناسبات فیمابین، از افزایش روابط پارلمانی به ویژه روابط نمایندگان یهودی در دو پارلمان استقبال کرد.
سفیر برزیل همچنین اظهار داشت: خواستار توسعه و تقویت همکاری‌ها در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران هستیم و موضع سیاسی دولت برزیل حفظ و گسترش روابط با همه کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران است.

** تاکید بر مراودات بازرگانی و تجاری ایران و برزیل
سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس نیز در این دیدار با اشاره به تشابهات فرهنگی میان دو کشور، اظهار داشت: یهودیان در جمهوری اسلامی ایران و برزیل خواسته های یکسانی دارند و به خاطر یهودیت از گروه الگوریتم های غالب در جهان پیروی نمی کنند از اینرو می توانند ارتباط مثبت و سازنده با یکدیگر داشته باشند.
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با توجه به سوء استفاده برخی از کشورهای ابرقدرت از موضوع حقوق بشر در ایران آن را ابزاری دوگانه در دست این کشورها دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مسلمان است که در آن اقلیت مذهبی حق انتخاب نماینده در مجلس و اظهارنظر در همه امور داخلی و بین المللی در ایران را دارند.
مره صدق با محکوم کردن اقدام دولت آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: سپاه پاسداران نهادی است که در حمله داعش به سوریه و عراق نه تنها به مسلمانان بلکه به مسیحیان و یهودیان نیز کمک کرد.
وی تصریح کرد: باید از دولت آمریکا پرسید به چه دلیل سپاه پاسداران که مدافع مسیحیان ساکن سوریه و عراق بود را تروریست خوانده است؟
مره صدق بر ارتقای سطح ارتباطات فرهنگی جوامع یهودی در ایران و برزیل و همچنین مراودات بازرگانی و تجاری میان دو کشور تاکید کرد.
سیام*3061*1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال