روزنامه نگارمصری:تروریستی خواندن سپاه عواقب خطرناکی برای منطقه دارد

تهران-ایرنا- سناء السعید روزنامه نگار برجسته مصری در مقاله ای با تاکید براینکه اقدام تکان دهنده و خودسرانه ترامپ در درج نام سپاه پاسداران در فهرست تروریسم، تنها با هدف جلب رضایت صهیونیست ها انجام شده است، هشدار داد چنین اقدامی عواقب خطرناکی برای منطقه دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سناء السعید در این مطلب که در روزنامه 'الوفد' منتشر شد، نوشت: شیفتگی کُشنده آمریکا نسبت به اسرائیل، باعث شده که ترامپ تصمیمات کورکورانه ای را اتخاذ کند که تنها هدف ازآن راضی کردن صهیونیست ها و حمایت از نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات برای بار پنجم بود.
وی افزود: تصمیمات پی در پی و تکان کننده ترامپ از اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گرفته تا شناسایی حق حاکمیت صهیونیست ها بر بلندی های اشغالی جولان و پس از آن، درج نام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در فهرست تروریسم، همگی باعث افزایش نگرانی ها و تنش ها شده است.
به گفته السعید اقدام ترامپ علیه سپاه ایران، همزمان با برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی تنها برای جلب رضایت نتانیاهو صورت گرفت و نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز بالافاصله پس از این اعلام، با قدرانی از ترامپ، گفت: از تو متشکرم که با یکی دیگر از درخواست های مهم من موافقت کردی. هدیه ای که به نفع نتانیاهو در انتخابات عمل کرد و او توانست برای بار پنجم در قدرت بماند.
وی افزود: تصمیمات جنون آمیز ترامپ که از هشت ماه گذشته (18 اردیبهشت 97) با خروج از توافق هسته ای ایران تاکنون همچنان ادامه داشته، همگی خودسرانه بوده و همه موازین قانونی و معاهدات اخلاقی و انسانی را زیر پا گذاشته است.
به گفته وی آخرین تصمیم ترامپ در تاریخ بی سابقه است؛ یعنی کشوری بیاید و ارتش کشور دیگری را در فهرست تروریسم قرار دهد.
السعید گفت: واشنگتن غافل است که این تصمیم ممکن است پیامدهای خطرناکی برای آمریکا داشته باشد هر چند مقامات آمریکایی در این باره به ترامپ هشدار داده بودند. به عنوان نمونه 'دن کوتس' مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا یک سال قبل و نیز برخی از مسئولان شورای امنیت ملی این کشور و پنتاگون درباره اتخاذ چنین تصمیمی به ترامپ هشدار داده بودند. به همین جهت با اعلام این تصمم تکان دهنده و بی سابقه، به سبب خطرات مستقیمی که می تواند بر زندگی هزاران آمریکایی در کشورهای مختلف داشته باشد، نسبت به آن اعتراض کردند و مسئولان آمریکایی از آنچه می ترسیدند بر سرشان امد یعنی شورای امنیت ملی ایران، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی فعال آمریکا در غرب آسیا را در فهرست تروریسم قرار داد و این یعنی امکان نبرد با نیروهای آمریکایی وجود دارد.
این روزنامه نگار برجسته مصری نوشت: بر کسی پوشیده نیست که همه تصمیمات ترامپ تنها یک هدف را دنبال می کند و آن کسب رضایت و خشنودی صهیونیست هاست که ایران را دشمن خود می دانند.
وی افزود: گویا دولت ترامپ فراموش کرده که تشدید تنش ها با ایران و انجام اقدامات تحریک آمیز ضد آن، ممکن است پیامدهای فاجعه آمیزی به همراه داشته باشد. عواقبی که منطقه را به مرحله انفجار می رساند و شعله های جنگی را روشن می کند که دیگر کسی از آن ایمن نخواهد بود.
به گفته ی السعید مشکلات فراوان است و با توجه به اوضاع منطقه، کشورهایی مثل عراق، سوریه و مناطقی مانند کرانه باختری، قدس یا غزه همگی مستعد تنش و درگیری هستند. ترامپ دست به اقداماتی علیه ایران می زند که قطعا تهران در قبال آن سکوت نخواهد کرد بلکه واکنش هایی نشان خواهد داد که ممکن است منطقه را به سمت و سوی نامعلومی بکشاند و خطرات سهم ناکی را برای آن به دنبال داشته باشد. ترامپ طاعونی است که هیچ فرصتی را برای اتخاذ تصمیمات کورکورانه خودسرانه و کشنده از دست نمی دهد.
خاورم**9329*1211

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال