«کلینزمن» احتمال نشستن روی نیمکت چین را رد نکرد

تهران- ایرنا- «یورگن کلینزمن» سرمربی اسبق تیم ملی آلمان در جریان سفر به چین، در مصاحبه ای شایعات مبنی بر پذیرش سکان هدایت تیم ملی فوتبال این کشور را رد نکرد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین (CGTN) روز دوشنبه نوشت: کلینزمن که هم اکنون به عنوان کارشناس فوتبالی در شبکه های تلویزیونی فعالیت می کند، از 12 تا 14 آوریل به عنوان مهمان ویژه در راستای توسعه فوتبال آلمان در تور پکن حضور داشته است.
کلینزمن ضمن اشاره به تفاوت های موجود مابین چین و آلمان چه از حیث تمرینی و چه از لحاظ کیفیت لیگ، تاکید کرد که تجربیات فوتبال بازی کردن، به سادگی در تمامی کشورها قابل اعمال و تکرار نیست.
کلینزمن 54 ساله علاوه بر این، نظرات خود را در خصوص نقل و انتقالات بزرگی که طی چند سال اخیر در سوپر لیگ چین به وقوع پیوسته، بیان کرد.
وی در این باره اظهار داشت: به نظرم هر گونه سرمایه گذاری در فوتبال به توسعه این ورزش کمک و آن را محبوب تر خواهد کرد؛ بازیکنان بزرگ هواداران بیشتری را به ورزشگاه می کشند و عشق و علاقه هواداران به فوتبال افزایش می یابد.
پس از جدایی «مارچلو لیپی» از تیم ملی چین در ژانویه سال جاری، «فابیو کاناوارو» ستاره اسبق تیم ملی ایتالیا هدایت این تیم را برعهده گرفت؛ این در حالی است که بدنبال نتایج ضعیف و ناامید کننده مرد ایتالیایی، چینی ها جستجوی خود را برای امضای قرارداد با یک سرمربی بزرگ دیگر آغاز کرده اند.
اکنون کلینزمن با سفر به چین و رد نکردن احتمال نشستن روی نیمکت تیم ملی این کشور، به شایعات حضور خود در شرق آسیا قوت بخشید.
کلینزمن که چه در تیم ملی آلمان و چه به عنوان سرمربی تیم ملی آمریکا نتایج قابل توجهی را در جریان جام جهانی کسب کرده می گوید که وی پس از کناره گیری از سمتش در تیم ملی آمریکا در سال 2016، همواره ارتباط خود را با فوتبال حفظ کرده و آمادگی نشستن روی نیمکت مربیگری را دارد.
ورزشی**3991**3783**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال