بازدید معاون هنری از برنامه‌های هفته هنر انقلاب

تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای نمایش «نامدار» نشست و از نمایشگاه سیل مهربانی و گنجینه آثار انقلاب در حوزه هنری دیدن کرد.

به گزارش روز دوشنبه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری به همراه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به تماشای نمایش «نامدار» به نویسندگی و کارگردانی سعید خیراللهی در تماشاخانه ماه حوزه هنری نشستند.
این نمایش قصه شخصی گمشده به نام نامدار است که حالا دوباره اسمش در روز عروسی نامزد سابقش روی زبان افتاده است.
این نمایش از برنامه‌های هفته هنر انقلاب است که در سال های گذشته به همت حوزه هنری همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در حوزه هنری استان های سراسر کشور برگزار می شود، این رویداد اقدامی نمادین برای گرامیداشت فعالیت های هنرمندان انقلاب است که امسال با شعار «هنر متعهد به حقیقت» از 20 تا 26 فروردین برگزار شد.
معاون امور هنری همچنین از نمایشگاه آثار گنجینه هنر انقلاب حوزه هنری و نمایشگاه سیل مهربانی برای فروش آثار و کمک به سیل زدگان کشور در حوزه هنری، دیدن کرد.
مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در یک حرکت خیرخواهانه برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل اخیر نمایشگاهی از منتخب آثار هنری هنرمندان را برای شرکت در حراج جمع آوری کرد که عواید فروش این آثار را به آنها اختصاص دهد.
مراسم افتتاحیه هفته هنر انقلاب اسلامی با تجلیل از ۲۰ هنرمند شاخص عصر دوشنبه (19 فروردین) با حضور جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد و مراسم اختتامیه این رویداد عصر امروز دوشنبه (26 فروردین) برگزار می شود.
فراهنگ ** 9031 **9157

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال