کشف بیش از 285 کیلوگرم هروئین در ترکیه

تهران - ایرنا - نیروهای امنیتی ترکیه 285 کیلو و 676 گرم هروئین جاسازی شده درون بسته های پستی اسباب بازی و کیسه های گردو در استان وان ترکیه را کشف کردند.

به گزارشایرنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی روز دوشنبه، قاچاقچیان سعی داشتند این مقدار هروئین کشف شده را به صورت محموله پستی به استان های غربی کشور ترکیه منتقل کنند.
براساس این گزارش چهار نفر به اتهام حمل و نقل مواد مخدر دستگیر و تحویل مقامات قضایی ترکیه شدند.
وزیر کشور ترکیه نیز از اجرای موفقیت‌آمیز یک عملیات در زمینه مبارزه با مواد مخدر در آب های بین المللی خبر داد.
سلیمان سویلو، در صفحه توئیتر خود در مورد عملیات های مبارزه با مواد مخدر در آب های بین المللی اعلام کرد: آنکارا یک عملیات فوق‌العاده و موفقیت آمیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر در آبهای بین المللی انجام داده است که جزئیات آن که پس از 4 ماه پیگیری مستمر صورت گرفته در روزهای آینده از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد.
وی تصریح کرد: این عملیات یکی دیگر از اقدامات مهم ترکیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر در آبهای بین المللی است که با همراهی و همکاری نیروهای اداره امنیت ازمیر، نیروهای ژاندارمری، گارد ساحلی، تیم های بخش مبارزه با مواد مخدر ازمیر صورت گرفته است.
در این گزارش اشاره ای به ملیت افراد دستگیر شده نشده است. همچنین هیچ اشاره ای به اینکه مواد مخدر کشف شده از کدام مبدا به کشور ترکیه انتقال داده شده نشده است.
گفته می شود که پس از حمله نیروهای آمریکایی به افغانستان، علاوه بر این که کشت تریاک افزایش چند برابری داشته، میزان تبدیل این ماده به مواد خطرناک تر از جمله هروئین نیز در این کشور به طرز چشمگیری افزایش یافته است.
قاچاقچیان عمده مواد مخدر تمام تلاش خود را برای انتقال این مواد به کشورهای اروپایی به کار می بندند.
ایران و ترکیه در مسیر ترانزیت این مواد افیونی قرار دارند و در حالی که سالیانه هزینه های زیادی را صرف مبارزه با ورود و ترانزیت این مواد به اروپا می کنند، اما کشورهای اروپایی تاکنون نتوانسته اند کمک شایانی را برای جبران بخش کوچکی از این هزینه بکنند.
خاورم**1211**1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال