با احیای بحث مهاجران؛

نیویورک تایمز:ترامپ درصدد انحراف افکار عمومی آمریکا است

تهران - ایرنا - برخی رسانه های آمریکایی، اقدام 'دونالد ترامپ' را در احیای بحث مهاجران و اعزام مهاجران به شهرهای خاص ناقض قوانین فدرال، تلاشی برای منحرف کردن افکار عمومی آمریکا از گزارش 'رابرت مولر' بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 می دانند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل پایگاه خبری آمریکایی 'هیل'، روزنامه 'نیویورک تایمز' در گزارشی خاطرنشان کرده که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با این هدف پیشنهاد سابق خود برای اعزام مهاجران به شهرهای پناهگاه مهاجران را احیا کرد که افکار عمومی را از پرسش ها درباره گزارش رابرت مولر
بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 منحرف سازد.
اندک زمانی پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه دولت این ایده را رد کرده است، ترامپ با انتشار توئیت هایی گفت که این مساله هنوز در حال بررسی است.
در این حال نیویورک تایمز نوشت، ترامپ بطور عمدی لحن خود را درباره این موضوع تند کرده تا در پی انتشار نتیجه گیری های گزارش مولر طرفداران خود را امیدوار سازد.
بنا به گزارش ها، تا زمانی که 'ویلیام بار' دادستان کل آمریکا گزارش مزبور را ارائه دهد، کاخ سفید قصد دارد با مشاوران خود به سرعت این گزارش را مطالعه کرده و با عبور از بخشهای مربوط به توطئه کیفری احتمالی، فقط بخش مربوط به اینکه چرا مولر نتوانست مشخص کند که ترامپ راه عدالت را با مانع روبرو کرده را بخوانند.
'جی سکولو' وکیل شخصی ترامپ به نیویورک تایمز گفت: هدف ما این است که در اسرع وقت پاسخ بدهیم. با توجه به طولانی بودن گزارش مولر، پاسخگویی ممکن است مدتی زمان ببرد اما طرحی داریم که به شکلی حرفه ای در زمانی سریع به شکلی مناسب پاسخ بدهیم.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا در بحبوحه تنش های مربوط به گزارش مولر اعلام کرد که دولتش از اختیارات قانونی برای اعزام مهاجران بدون مدرک به شهرهای «پناهنده پذیر» برخوردار است و خواستار آن است که چنین اتفاقی رخ دهد.
رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، در روزهای پایانی ماه مارس (فروردین ماه) گزارش 400 صفحه ای خود را در این باره برای ویلیام بار دادستان کل آمریکا فرستاد.
ویلیام بار نیز پس از دریافت این گزارش، طی نامه ای نتایج کلی آن را با نمایندگان کنگره آمریکا به اشتراک گذاشت.
در این نامه آمده بود که بازرس ویژه در تحقیقات خود به مدرکی دال بر تبانی تیم انتخاباتی ترامپ یا افراد مرتبط با آن با روسیه در تلاش های خود برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2016، دست نیافته است.
ترامپ شنبه شب در توئیتی نوشت: فقط بیرون بروید؛ آمریکا از اختیارات مطلق قانونی برای انتقال مهاجران غیرقانونی به شهرهای «پناهنده پذیر» برخوردار است. ما می خواهیم در این شهرها از آنها مراقبت شود، به خصوص در ایالت کالیفرنیا که به مدیریت ضعیف و دریافت مالیات بالا مشهور است!
'هوگان گیدلی' سخنگوی کاخ سفید نیز قبل از اعلام این خبر در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفته بود دولت آمریکا در حال همکاری با وزارت امنیت میهنی (DHS) و سازمان زیر مجموعه آن، مهاجرت و گمرگ آمریکا (ICE) برای اعزام مهاجران بدون مدرک به شهرهای پناهنده پذیر است.
به گفته وی، این شهرها خواستار پذیرش همه این مهاجران غیرقانونی در جوامع خود هستند.
این مقام آمریکایی همچنین قبل از توئیت ترامپ گفته بود که کاخ سفید در حال بررسی انتقال قانونی این دسته از مهاجران به چنین شهرهایی است.
دموکرات ها از سیاست جدید ترامپ برای انتقال مهاجران به شهرهای پناهنده پذیر انتقاد کرده اند.
«جرالد ندلر» رئیس دموکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام را «غیراخلاقی و غیرقانونی» توصیف کرده است.
شهرهای پناهنده پذیر از قوانین مهاجراتی اجباری فدرال به طور کامل تبعیت نمی کنند.
بر اساس گزارش 'یو اس ای تودی'، دستکم هشت ایالت در آمریکا از نیوجرسی گرفته تا ایلینوی و کالیفرنیا شهرهای پناهنده پذیر قلمداد می شوند.
در همین حال، گیدلی روز گذشته (یکشنبه) به رادیو 'ان پی آر' گفت که طرح مورد بررسی در دولت ترامپ برای اعزام مهاجران دستگیر شده به 'شهرهای مهاجرپذیر' را باید به عنوان یک شاخه زیتون و ابتکار صلح با دمکرات ها در نظر گرفت نه یک انتقام سیاسی.
اروپام ** 1078 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال