12 مورد فرونشست زمین در سبزوار رخ داد

سبزوار- ایرنا- دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار گفت: در پی بارش های شدید اخیر از دیروز 25 فروردین تاکنون 12 مورد فرونشست سطحی زمین در خیابان ها و معابر این شهر رخ داد که با تلاش نیروهای خدمات شهری ترمیم شدند.

فریدون نقابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فرورفتگی ها در محل کانال های حفر شده از سوی دیگر دستگاه های خدمات رسان ایجاد شده اند زیرا پس از پایان عملیات کار زیرسازی، مرمت و آسفالت آن بطور کامل انجام نشده بود.
وی گفت: همچنین براثر شدت بارش 15 مورد روان آب ناشی از بیرون زدن آب از کانال ها در خیابان های سطح شهر سبزوار رخ داد که با اقدام به موقع نیروهای شهرداری این مشکل نیز برطرف شده است.
دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار افزود: پیرو اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر احتمال شدت بارندگی و آبگرفتگی معابر، ایجاد روان آب و سیلابی شدن مسیل ها همه نیروهای خدمات شهری در سطح این شهرستان در آماده باش کامل هستند.
سبزوار سومین شهر پرجمعیت خراسان رضوی پس از مشهد و نیشابور است که با 247 هزار نفر در گستره ای سه هزار و 754 هکتاری در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش شدید باران شنبه شب در این استان آغاز شد تا فردا 27 فروردین ادامه دارد.
بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستان های کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارت ها مربوط به شهر کلات بخاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به صدور تخلیه یکی از محلات آن شد.
همچنین تاکنون هفت سد در این استان سرریز شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی بخاطر حجم بارشها شدید سیلابی شده اند. با این وجود بخاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه خسارت جانی نداشته است.
8145/7495/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال