ایران 70 مهاجر غیرقانونی پاکستان را تحویل این کشور داد

اسلام آباد - ایرنا - منبع خبری 'اکسپرس تریبیون' پاکستان روز دوشنبه از بازداشت 70 مهاجر غیرقانونی این کشور در شهرهای مختلف ایران و تحویل آنان به مقامات پاکستانی خبر داد.

به گزارش ایرنا، وب سایت انگلیسی زبان اکسپرس تریبیون در گزارش خود نوشت: مسئولان مرزی ایران 70 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را روز گذشته در گذرگاه مرزی تفتان (میرجاوه) تحویل مقامات مرزی پاکستان دادند.
در این گزارش به نقل از منابع رسمی آمده است: این تعداد از اتباع اخراج شده پاکستانی به طور غیرقانونی در شهرهای مختلف ایران سکونت داشتند.
رادیو دولتی پاکستان نیز جمعه گذشته اعلام کرد: مرزبانان ایران 90 تبعه پاکستانی را در گذرگاه مشترک مرزی تفتان (میرجاوه) به مقامات این کشور تحویل دادند.
این افراد که طور غیر قانونی وارد ایران شده بودند ،قصد داشتند ازطریق مرز ایران و ترکیه خود را به اروپا برسانند .
مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده است. تعدادی از این افراد اغلب به طور غیر قانونی و از مسیرهای خطرناک و با وسیله های ناایمن جان خود را از دست داده اند.
همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می کنند به طور غیرقانونی وارد ایران شوند،توسط مرزبانان ایران دستگیر و به کشورشان بازگردانده می شوند.
بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرتهای غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود.
این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران،سعی می کنند با عبور از ترکیه و یونان خود را به اروپا برسانند اما بیشتر آنان پیش از رسیدن به مقصد توسط مززبانان و پلیس دستگیر می شوند.
آساق*272*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال