معاون سرکرده داعش در سومالی کشته شد

تهران - ایرنا - یک مسئول امنیتی سومالی روز یکشنبه خبر کشته شدن معاون سرکرده گروهک تروریستی داعش در این کشور در منطقه خودمختار «بنط» را تایید کرد.

به گزارش رویترز، یک شاهد عینی در این باره گفت: یک خودرو شخصی در سه کیلومتری روستایی واقع در تپه های «قندالا» هدف حمله هوایی قرار گرفت.
«عبدالصمد محمد جالان» وزیر اطلاعات منطقه خودمختار بنط نیز بدون اشاره به جزئیات این حمله به رویترز گفت: «عبدالحکیم دوکوب» معاون سرکرده داعش در سومالی در این حمله هوایی به هلاکت رسید.
به گزارش سازمان ملل متحد، «دوکوب» در تاسیس اولین باند گروهک «جماعت اتحاد اسلامی» پیش از اعلام موجودیت گروهک «الشباب» نقش مهمی داشت. این گروه تروریستی بیش از 10سال است که با دولت سومالی می جنگد.
جماعت اتحاد اسلامی پس از روی کارآمدن داعش با این گروه تکفیری بیعت کرد.
این درحالی است که الشباب که در گذشته نیز بخش هایی از مرکز و جنوب سومالی را در کنترل داشت، از سال 2012 به عنوان بخشی از شبکه تروریستی القاعده عمل می کند.
الشباب از سال 2007 برای براندازی دولت سومالی دست به اقدامات تروریستی زد. اما در سال 2011 کنترل پایتخت و چند پایگاه دیگر همچون شهر «افجویی» و در سال 2015 شهرهای بزرگ این کشور را از دست داد و در زمان حاضر فقط چند منطقه روستایی را در تصرف دارد.
شبس**9363**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال