بارندگی مدارس11شهر سیستان وبلوچستان را تعطیل کرد

زاهدان- ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی شدید همراه با جاری شدن روان آب سبب تعطیلی مدارس 11 شهرستان این استان در روز دوشنبه شد.

علی مرادی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی بارش های شدید و طغیان رودخانه های محلی تمامی دوره های تحصیلی زابل، چابهار، هیرمند، بنجار، دلگان، فنوج، ایرانشهر، قصرقند، زهک، سرباز و نیمروز در دو شیفت صبح و عصر تعطیل شد.
وی ادامه داد: همچنین مدارس نیکشهر در تمامی مقاطع تنها در شیفت صبح تعطیل است.
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: امروز یکشنبه نیز مدارس 14 شهرستان این استان تعطیل بود.
محمود دیانتی رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی از شب گذشته سبب جاری شدن روان آب در برخی شهرها و سیلابی شدن بسیاری از رودخانه های فصلی استان شده است.
به گزارش ایرنا براساس اخطاریه شماره 3 هواشناسی سیستان و بلوچستان فردا /دوشنبه/ نیز در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان رگبار متوسط تا سنگین و رعد و برق، باد شدید لحظه ای، احتمال صاعقه و تگرگ در غالب نقاط استان همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، و طغیان رودخانه های فصلی پیش بینی می شود.
همچنین در سایر نقاط سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق پراکنده رخ می دهد و از اواسط وقت دوشنبه این سامانه به تدریج از نوار شرقی استان خارج می شود.
روزهای یکشنبه و دوشنبه در سواحل و بر روی دریا رگبار متوسط تا سنگین و رعد و برق رخ می دهد که با توجه به وزش باد شدید، دریای عمان متلاطم و توفانی و ارتفاع موج حدود 1.5 تا 2.5 و گاهی بیش از 2.5 متر پیش بینی می شود.
با توجه به پیش بینی بارش های فوق سنگین در حوضه آبریز رودخانه های منتهی به شمال سیستان و بلوچستان، افزایش شدت سیلاب و میزان آب ورودی به سمت سیستان انتظار می رود.
براساس این اخطاریه توصیه می شود از توقف، تردد و چرای دام در اطراف رودخانه ها خودداری و از صعود به ارتفاعات به واسطه احتمال وقوع رعد و برق و صاعقه جدا پرهیز شود.
7316**3213 **6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال