سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

مدارس استان سیل زده گلستان دایر است

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: مدارس شهرستان های آق قلا و گمیشان با وجود سیل اخیر، دایر شده است و در استان گلستان مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

سیدحمایت میرزاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مناطق سیل زده افزود: روز گذشته این بازدید در سه استان لرستان، گلستان و خوزستان انجام شد که بنده به همراه آقای احمدی لاشکی به استان گلستان رفتیم.
وی ادامه داد: مسئولان استان گلستان، متولیان آموزش و پرورش در استان و سازمان نوسازی مدارس سنگ تمام گذاشتند و مدارس تقریبا بازگشایی شده است.
نماینده مردم گرمی در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه حتی مدارس مخروبه هم تمیز و مرتب شده اند، اظهارداشت: دانش آموزان مدارسی که از حیث فنی قابل استفاده نبود، به شیفت بعدازظهر مدارس دیگر، کانون های فرهنگی یا کانکس هایی که آموزش و پرورش به همین منظور تعبیه کرده است، منتقل شده اند.
وی افزود: از دیروز شاهد شروع به کار جدی مدارس در استان گلستان بوده ایم. بیشتر دانش آموزان کتاب های درسی خود را دارند اما با این وجود به آنان کتاب های درسی نو نیز داده شده است.
میرزاده تصریح کرد: با استاندار و مسئولان مربوطه درخصوص مدارس تخریب شده صحبت کردیم و قرار شده این مدارس برای سال آینده از نو ساخته شوند که خوشبختانه خیرین هم وارد میدان شده اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
به گفته وی، با دریافت گزارش های نمایندگانی که به دو استان لرستان و خوزستان برای بازدید از آخرین وضعیت تحصیلی دانش آموزان در این مناطق سیل زده اعزام شده اند، نتایج در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه خواهد شد و یکی از موضوعات محوری کمیسیون، بررسی وضعیت آموزشی در استان‌های سیل‌ زده خواهد بود.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اولویت های دیگر این کمیسیون را برنامه ششم توسعه و پیگیری مطالبات فرهنگیان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، در پی وقوع بارش‌های سنگین و کم‌سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است و در این میان، استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده‌اند.
سیام**7329**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال