کمیسیون فرهنگی مجلس به موضوع توقف اکران«رحمان 1400»ورود می کند

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ورود کمیسیون متبوع خود به موضوع توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان 1400» خبر داد و گفت: کمیته فرهنگ،هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی ابعاد این مسئله را بررسی خواهد کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت،«سیدصادق طباطبایی‌نژاد» درباره توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان 1400» آن هم پس از گذشت یک ماه اکران در پرده های سینماهای کشور اظهارداشت:در حال حاضر این سئوال مطرح است که چطور سازمان سینمایی پس از یک ماه متوجه شده که نسخه نمایش‌ داده شده با نسخه ای که دارای مجوز است، مغایرت دارد و امروز نسبت به آن واکنش نشان داده است.
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقف اکران هر فیلمی هزینه‌هایی برای سینمای ایران به دنبال دارد، افزود: معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی باید درباره این اتفاق پاسخگو باشد.
طباطبایی نژاد با یادآوری اینکه توضیحی درباره اینکه توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان 1400» دائم یا موقتی است، ارائه نشده است، بیان کرد: کمیسیون فرهنگی و کمیته فرهنگ، هنر و رسانه این کمیسیون به این موضوع ورود خواهد کرد و ابعاد آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.
وی با بیان اینکه توقف اکران یک فیلم به سالن‌های سینما نیز خسارت وارد خواهد کرد، گفت: توقف در اکران و اکران مجدد یک فیلم قطعا موجب بالا رفتن حساسیت‌ها نسبت به فیلم مذکور و حتی افزایش فروش آن می‌شود درحالی که برخوردها در این حوزه باید قاطع و بازدارنده باشد نه اینکه رفتار ناظر خود دارای ابهامات و سئوالاتی باشد.
عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: متأسفانه اخبار و پیامدهای سیل موجب شده که نمایندگان مجلس تمرکز و وقت اصلی خود را به این موضوع معطوف کنند ولی این موضوع قطعا باید مورد پیگیری قرار گیرد.
سیام*3061*2021**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال