رئیس سازمان سنجش در گفت و گو با ایرنا:

سال تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد با تاخیر آغاز می شود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: با توجه به تغییر تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، سال تحصیلی 98-99 این مقطع تحصیلی به جز مقاطع کارشناسی و دکتری با تاخیر آغاز می شود.

ابراهیم خدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، اظهار کرد: جلسه یازدهم شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی صبح امروز در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
خدایی افزود: با توجه به بررسی اجمالی شرایط سیل، پیش بینی هواشناسی و گزارش های رسمی آن برای هفته آینده و وضعیت موجود استان خوزستان و گزارش رسمی هلال احمر، شورای سنجش و پذیرش دانشجو به این جمع بندی رسید که تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از روزهای 5 و 6 اردیبهشت ماه جا به جا و در روزهای 23 و 24 خردادماه برگزار شود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که این تغییر شامل حال کنکور سراسری سال 98 نمی شود و این آزمون روزهای 13 و 14 تیرماه برگزار خواهد شد.
معاون وزیر علوم در مورد تاخیر در آغاز سال تحصیلی، گفت: سال تحصیلی مقاطع کارشناسی و دکتری بدون تاریخ و بر اساس برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده برگزار می شود.
وی تاکید کرد: پیش از این، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد هفته اول شهریورماه هر سال اعلام می شد، اما با این تغییرات، نتایج نهایی هفته آخر شهریور یا هفته اول مهر ماه اعلام می شود که در این صورت سال تحصیلی این مقطع هم با تاخیر آغاز خواهد شد.
**9492**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال