در پی بارش‌های سنگین،

انگلیس درباره سفر به ایران هشدار مسافرتی صادر کرد

لندن – ایرنا – وزارت امور خارجه انگلیس با اشاره به بارش‌های سنگین و جاری شدن سیلاب های اخیر در ایران ، به اتباع خود توصیه کرد تا تحولات آب و هوایی را از اخبار دنبال کرده و مراقبت‌های لازم را به عمل‌ آورند.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه اشاره ‌شده است که از ابتدای ماه مارس ایران دچار بارش‌های طولانی و غیرمعمول شده که این مساله موجب جاری شدن سیل و خسارت به برخی زیرساخت‌ها شده است.
این بیانیه می‌افزاید که بیشتر استان‌ها در ایران به ‌ویژه گلستان، مازندران، خوزستان، ایلام، فارس و لرستان دچار سیل‌زدگی شده‌اند و مقام‌های ایران نسبت به خطر جاری شدن سیل در دیگر نقاط کشور شامل تهران هشدار داده‌اند.
وزارت امور خارجه انگلیس به اتباع خود توصیه کرده است که هنگام رانندگی و یا پیاده‌روی مراقب کنند، آب به همراه خود داشته باشند و گوشی خود را شارژ نگه ‌دارند.
به دنبال بارش‌های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور آغاز شد، سیل اغلب استان‌های کشور را در برگرفت. خسارت‌های سیل در استان‌های شمالی مازندران و گلستان، فارس، لرستان و خوزستان بیشتر از مناطق دیگر بوده است.
تلاش دولت و دستگاه‌های امدادرسان، برای جبران خسارات ناشی از سیل و کاهش آلام مردم سیل‌زده در استان‌های مختلف ادامه دارد و در جلسه هیأت وزیران که به ریاست رئیس‌جمهوری تشکیل شد، بر کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی تأکید شده است.
فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش گفته است: ارتش جمهوری اسلامی با استفاده از پهپادها و بالگردهای خود، نقاط حساس و مناطق در معرض سیل را شناسایی می‌کند.
شبک**اروپام ** هـ ن **1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال