270 هزار دانش آموز البرزی در مسابقات فرهنگی کشوری شرکت کردند

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: 270 هزار دانش آموز این استان در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری فرهنگی هنری شرکت کردند.

سالار قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این دوره از مسابقات فرهنگی هنری با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین با رویکرد مهارت آموزی در بین دانش آموزان در سال تحصیلی 98-97 اجرایی شده ومرحله نهایی آن تابستان امسال برگزارمی شود.
وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری نقش موثری در تقویت روحیه مشارکت جویی و تعاون بین دانش آموزان و همچنین آموختن یک مهارت به دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از مسابقات را به همراه دارد.
قاسمی خاطرنشان کرد: این مسابقات با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی برنامه ریزی و اجرایی شده است.
مدیر کل آموزش وپرورش البرز گفت: مسابقات فرهنگی هنری در قالب 72 رشته و گرایش در چهار مرحله آموزشگاهی ، منطقه ای ، استانی و کشوری و با محورهای ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه ، دستی و تجسمی در حال برگزاری است.
سال تحصیلی گذشته 47 دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری در مرحله کشوری رتبه برتر کسب کردند.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.
2819/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال