نماینده مجلس:

سپاه به ایده مقاومت در جهان تبدیل شده است

شهرکرد - ایرنا - رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها از این مساله غافل هستند که سپاه در جهان اسلام به یک سبک زندگی و ایده مقاومت تبدیل شده و به چارچوبی برای مقابله با ظلم و ستم تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، اردشیر نوریان در نشست با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: این سبک زندگی و ایده مقاومت را نمی توان با قطعنامه و بیانیه، تحریم کرد و جلو آن را گرفت، به همین دلیل است که آمریکایی ها این مساله را درک نکرده اند.
بگفته وی، مقام معظم رهبری در سخنرانی آغازین سال 98 در مشهد مقدس، نسبت به اقدامات سلطه طلبانه آمریکا فرمایشاتی را فرمودند و بدنبال این فرمایشات مقام معظم رهبری، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در نخستین نشست خود پس از اقدام آمریکایی ها علیه سپاه نسبت به اقدام متقابل آمریکا، تصمیماتی اتخاذ کردند.
نوریان تصریح کرد : از همان ابتدا که زمزمه های مرتبط با اقدام آمریکا مبنی قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی خارجی مطرح شد، این کمیسیون بدنبال طرحی برای اقدام متقابل با این رفتار آمریکایی ها برآمد.
وی گفت: روز سه شنبه هفته جاری طرح دو فوریتی برای مقابله با رفتار خصمانه آمریکا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید تا پاسخ نسجیده آنان از سوی مجلس داده شود.
نوریان تاکید کرد: سپاه پاسداران بخشی از نیروهای رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران است و براساس قوانین بین المللی، اقدام آمریکا بیانگر این مساله است که این کشور اعلان جنگ کرده است، زیرا نیروهای رسمی مدافع یک کشور را تروریست اعلام کرده، از این رو نمایندگان مردم در مجلس با قاطعیت با این طرح، پاسخ آمریکا را دادند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریکایی ها با این اقدام فکر می کنند نیروی اصلی پیشران اثرگذار در تحولات منطقه را محدود کرده اند، در حالی که سپاه یک فرهنگ مقاومت است.
نوریان تاکید کرد: با این اقدام آمریکا، همه گروه های سیاسی با ایده ها و تفکرات مختلف و مردم در ایران متحد شدند و حتی هشتک 'من یک سپاهی هستم ' در فضای مجازی با دیدگاه های مختلف برند شد.
رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه هرگز بدنبال ایجاد تنش در منطقه نبوده و نیست و ایران به عنوان رسالت انقلابی خود از مظلومان و مسلمانان در برابر ظالم دفاع می کند.
وی تصریح کرد: ایران هرگز در هیچ کشوری بدون دعوت رسمی ورود پیدا نمی کند و به تمامی قواعد بین المللی پایبند است.
نوریان اظهار داشت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه و غرب آسیا به عنوان یک ایده جدید هویتی جای خود را باز کرده است و آمریکایی ها اکنون آسیب پذیرتر از هر زمانی هستند.
بگفته وی، جمهوری اسلامی ایران براساس قوانین بین المللی حق دارد نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا را تروریست بداند و شورای عالی امنیت ملی نیز این مساله را مطرح کرده است.
وی تصریح کرد: در همان زمان بررسی دو طرح CFT و FATA مجلس مرجعیت تعیین گروه ها و افراد تروریستی را شورای امنیت ملی قرار دارد و شورای امنیت ملی نیز برای مقابله با حرکت آمریکا، نیروهای آمریکایی در منطقه را تروریست عنوان کرد.
نوریان یادآور شد: اکنون اطلاعاتی وجود دارد که نیروهای آمریکایی در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند.
بگفته وی، برخلاف تصور دشمن، این اقدام آمریکا نه تنها باعث تعضیف ایران نشد بلکه این اقدام به محور انسجام و وفاق ملی در ایران تبدیل شده است.
رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تبریک روز پاسدار به نیروهای سپاه قمر بنی هاشم (ع) این استان افزود: یکی از مهمترین افتخارات من حضور در سپاه و در دوران طلایی دفاع مقدس بود.
بگفته وی، حضور فرماندهان ارتش در کنار فرماندهان سپاه نشان داد که اقدام سپاه باعث تقویت نیروهای مسلح شده است و آمریکا فکر نمی کرد که این اقدام به ضررش باشد.
وی تصریح کرد: اکنون آمریکا به این نتیجه غلط رسیده است که اگر فشار را بر ایران بیشتر کنند، می توانند زمینه ساز بروز تنش های اجتماعی باشند و از آن به نفع خود استفاده کنند.
به گزارش ایرنا ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن، سازمان سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واکنش به این اقدام آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: این شورا ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک ایالات متحده آمریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌ های تروریستی خارجی»، این اقدام بی‌ اساس را خطر عمده ‌ای برای صلح و امنیت منطقه ‌ای و بین ‌المللی و نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین ‌الملل و منشور ملل متحد می‌ داند.
همچنین براساس این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز آمریکا اعلام می ‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می ‌داند.
2097/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال