معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

معاونت علمی آماده تجهیز نرم افزاری سازمان هواشناسی است

تهران- ایرنا- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت در راستای نرم افزاری و سخت افزاری آماده همکاری با سازمان هواشناسی است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، «سورنا ستاری» روز چهارشنبه در بازدید از سازمان هواشناسی افزود: شیوه فعالیت ما در معاونت علمی، توسعه شرکت ها و حمایت از پروژه های مرز دانش است.
وی با اشاره به اینکه سازمان هواشناسی به محصول نیاز دارد، گفت: معاونت علمی در بحث تجهیزات و داخلی سازی آنها آماده همکاری است و با توجه به اینکه سازمان هواشناسی بازار بزرگی برای این تجهیزات است، از این رو آماده همکاری برای تجهیز و کاهش قیمت این تجهیزات هستیم.
ستاری ادامه داد: در همین راستا سازمان هواشناسی می تواند نیازهای تجهیزاتی نرم افزاری و سخت افزاری خود را به معاونت علمی ارائه دهد، چرا که معاونت یک پلتفرم است که سازمان هواشناسی می تواند از آن استفاده کند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در زمینه بحث نرم افزاری، گروه های خوبی بین جوانان شکل گرفته که هم در داخل و هم خارج از کشور فعالیت می کنند. همچنین گروه هایی در قالب شرکت های دانش بنیان در این زمینه فعالیت می‌کنند که برای تجهیز سازمان هواشناسی می‌توان از آنها کمک گرفت.
وی ادامه داد: الان بیشترین انتقادی که به سازمان هواشناسی می شود در زمینه پیش بینی است که باید بیشتر روی نرم‌افزارهای پیش‌بینی متمرکز شود، بر این اساس اگر علاقه مند هستید در این زمینه پروژه های مشترک تعریف کنیم.
وی تأکید کرد با توجه به اهمیت پیش بینی های جوی در کشور، معاونت علمی و فناوری در قالب استفاده از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها آماده همکاری در این زمینه است.
وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع به نظر می رسد نیازمند داشتن پیش‌بینی‌های محلی هستیم که برای رسیدن به آن باید شرکتهای محلی ایجاد و نرم افزار های محلی تعریف کنیم.
ستاری به بوی چند ماه گذشته در تهران اشاره کرد و گفت: هنوز آن بو را نمی‌شناسیم، برای شناخت اینگونه اتفاقات باید ابتدا سنسور داشته باشیم تا بتواند داده ها را جمع آوری و تحلیل کرد.
علمی*9014*1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال