خواب نساجی برای ماشین سواری در تبریز

ساری- ایرنا- تیم فوتبال نساجی مازندران فردا پنجشنبه 22 فروردین در حالی به میهمانی تبریزی ها می رود که امیدوار است با سواری گرفتن از ماشین سازی جایگاهش را در جدول رده بندی لیگ برتر ارتقاء دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نساجی که در سال 1398 و پس از حاشیه‌ های تکراری مدیریتی تا کنون 2 دیدار لیگ برتری را با کسب 2 تساوی آن هم مقابل تیم های قَدَر سایپا و سپاهان پشت سر گذاشته است، ساعت 18 فردا در دومین بازی هفته بیست‌ و پنجم لیگ برتر مقابل ماشین سازی به میدان می رود به این امید که با کسب یک پیروزی خارج از خانه، دستکم یک پله در جدول رده‌ بندی صعود کند و از رتبه یازدهم کنونی‌ اش جدا شود.
شاگردان جلالی که جمعه گذشته در یک دیدار دشوار خانگی توانستند سپاهان مدعی قهرمانی را با تساوی بدون گل از کورس قهرمانی یک گام دور کنند، امیدوارند فردا در دوازدهمین دیدار خارج از خانه خود در لیگ هیجدهم، پنجمین پیروزی فصل و دومین پیروزی خارج از خانه خود را کسب کنند و از تیم میزبان در جدول سبقت بگیرند.

**به دنبال دومین پیروزی خارج از خانه
نساجی تا کنون در لیگ برتر 12 بار مهمان سایر تیم‌ ها شد که حاصل این دیدارها 5 تساوی، یک پیروزی و 6 شکست بود. آخرین دیدار خارج از خانه نساجی 8 فروردین امسال مقابل سایپا در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار شد که با تساوی بدون گل پایان یافت.
نکته جالب این که تنها پیروزی خارج از خانه نساجی مقابل میزبانان به بازی هفته پایانی نیم فصل نخست لیگ برتر برابر پیکان تهران برمی‌ گردد که نساجی توانست تیم سابق سرمربی کنونی خود یعنی مجید جلالی را شکست دهد.
نساجی در 12 بازی خارج از خانه ‌اش 18 گل دریافت کرد و نصف همین تعداد گل وارد دروازه میزبانان کرد. نماینده مازندران در لیگ برتر فقط در 3 دیدار خارج از خانه مقابل پیکان در هفته پانزدهم، ذوب ‌آهن در هفته شانزدهم و سایپا در هفته بیست ‌و سوم موفق به کلین شیت شد و گلی دریافت نکرد.

** بهار بی گل
این تیم که نیم فصل دوم را با مجید جلالی در وضعیت تقریبا بحرانی آغاز کرد و به مرور ثبات مناسبی یافت ، در سال 1398 هنوز گل نخورده و اگر خط دفاع این تیم مقابل خط حمله نه چندان خطرناک ماشین ‌سازی بتواند عملکرد بازی‌ های گذشته را داشته باشد، احتمال این که برای سومین بازی پیاپی کلین ‌شیت کند دور از ذهن نیست. نساجی در سال جدید گلی هم وارد دروازه دو حریف خود نکرد تا سال 1398 برای این تیم تا کنون سال بدون گل باشد.
ماشین ‌سازی تبریز با کسب 26 امتیاز از 24 بازی در حال حاضر تیم نهم جدول رده‌ بندی است و فقط یک امتیاز بیشتر از نساجی دارد. خط حمله این تیم در 24 بازی اخیر 17 گل به ثمر رسانده که نسبت به گل ‌های زده نساجی در همین تعداد بازی 4 گل کمتر است ، اما خط دفاع ماشین سازی نسبت به دفاع نساجی عملکرد بهتری داشت. در حالی که نساجی در 24 بازی 25 گل دریافت کرده، دروازه تیم ماشین ‌سازی تا پایان هفته بیست ‌و چهارم 20 بار باز شد.

** تقسیم عادلانه برد و باخت
دیدار رفت دو تیم در نیم ‌فصل نخست رقابت ‌ها با تساوی بدون گل پایان یافت ، اما آخرین دیدار رو در روی دو تیم یکم بهمن سال گذشته در تهران و 3 روز پس از نشستن جلالی روی نیمکت سرمربیگری نساجی در قالب یک بازی دوستانه و تدارکاتی برگزار شد که نساجی در آن دیدار توانست ماشین ‌سازی را با گل ‌های جهانگیر عسگری و رحمان جعفری با نتیجه 2 بر صفرشکست دهد.
جلالی خاطره خوشی از دیدار نساجی با ماشین‌ سازی دارد؛ آن بازی نخستین دیداری بود که مجید جلالی روی نیمکت نساجی نشست و سرمربیگری در این تیم را با پیروزی آغاز کرد ، اما پیشینه دیدارهای این دو تیم به همین دو بازی محدود نمی‌ شود.
این تیم تا کنون 6 بار مقابل یکدیگر قرار گرفتند که حاصل این دیدارها دو تساوی، 2 پیروزی و 2 شکست برای هر کدام از تیم‌ها بود تا دو تیم در هفتمین دیدارشان با شرایطی کاملاً برابر به مصاف یکدیگر بروند. البته در تعداد گل‌های زده به تیم مقابل، نساجی با احتساب 2 گل دیدار دوستانه، 4 گل وارد دروازه ماشین‌سازی کرده و تیم تبریزی 3 بار موفق به باز کردن دروازه نساجی شد.
تبریزی‌ ها امیدوارند که با پیروزی مقابل نساجی جایگاه خود را در جدول تثبیت کنند. آن ها خاطره خوشی از دو حضور نساجی در زمین خودشان دارند. نساجی تا کنون 2 بار در زمین ماشین ‌سازی به مصاف این تیم رفته که هر دو بار با نتیجه 1 بر صفر شکست خورد. ماشین سازها به همین دلیل امیدوار به هتریک پیروزی برابر نساجی در زمین خانگی هستند.
دو تیم 3 بار نیز در قائمشهر برابر یکدیگر قرار گرفتند و یک بار هم در تهران دیدار دوستانه برگزار کردند، اما نساجی بویژه در نیم‌ فصل دوم تیم سخت و مقاومی است که توانسته ذوب‌ آهن و سایپا را در خانه حریف و تراکتورسازی، پرسپولیس و سپاهان 3 مدعی اصلی قهرمانی را در خانه متوقف کند و فولادِ متحول شده با «افشین قطبی» را شکست دهد.
با این حساب ، نساجی مهمان خطرناکی برای ماشین‌ سازی تبریز است ، بویژه در بازی فردا که محمدمهدی نظری با گذراندن یک بازی محرومیت در زمین حضور خواهد یافت و احتمال به بازی رفتن محمد عباس‌زاده پس از چند ماه نیز وجود دارد.
نساجی در صورتی که دیدار فردا را با پیروزی پشت سر بگذارد، 28 امتیازی می‌ شود و قطعاً در جدول صعود خواهد کرد ، اما تساوی یا شکست نساجی با توجه به دیدار رقبای نزدیک نساجی در جدول ممکن است سبب سقوط یک پله‌ ای نساجی در جدول شود.
یک پله پایین ‌تر از نساجی تیم پیکان قرار دارد که با یک بازی کمتر از نساجی، هم‌ امتیاز با این تیم است و شنبه هفته آینده از ذوب ‌آهنی که در جدول با 26 امتیاز از 23 بازی بالای سر نساجی قرار دارد و یازدهم است میزبانی خواهد کرد. با این حساب نساجی اگر به فکر صعود در جدول است، حتی به تساوی نیز نباید بسنده کند.

** دیدار با خالق پنالتی جنجالی اصفهان
قضاوت دیدار فردا بر عهده ' کوپال ناظمی ' داور 37 ساله فوتبال کشور است. بابک داوری و مهرداد نجفی نیز کمک های او هستند. ناظمی در لیگ هیجدهم یک بار داور دیدار نساجی بود و همان یک دیدار هم جنجالی ترین قضاوت او در این دوره از لیگ برتر محسوب می شود. هفته نهم لیگ بود که در اصفهان 14 روز پس از بازی با سپاهان در جام حذفی و شکست خوردن در ضربات پنالتی، در قالب رقابت های لیگ برتر به مصاف این تیم رفت و در دیداری جذاب تا دقیقه 94 توانسته بود بازی را در نتیجه 2 بر 2 حفظ کند ، اما سوت اشتباه کوپال ناظمی و پنالتی حاشیه ساز اشتباهی که به سود سپاهان در آخرین ثانیه های بازی گرفت سبب شد که نساجی شکست بخورد.
نساجی فردا در تبریز در حالی یک بار دیگر بازی نساجی را قضاوت می کند که هواداران و بازیکنان این تیم خاطره خوشی از او ندارند.
9927/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال