ترامپ در دیدار با السیسی به سیاست های مهاجرتی اوباما تاخت

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در دیدار همتای مصری خود در پاسخ به سوالی درباره سیاست های مرزی و جداسازی فرزندان مهاجران از والدینشان، گفت: این کار اوباما و دولت او بود در حالی که من می خواهم آن را تغییر دهم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دونالد ترامپ روز سه شنبه هنگامی که با عبدالفتاح السیسی در دفتر کار خود در واشنگتن دیدار کرد، مورد این پرسش خبرنگاران قرار گرفت.
وی بار دیگر دمکرات های کنگره را متهم کرد که نمی خواهد مشکل مرزها را حل کنند و افزود: ما قانون بدی داریم، آنها تنها به 20 دقیقه زمان برای اصلاح این قانون نیاز است. ما انواع ورود به امریکا را داریم همچون مهاجرت های زنجیره، لاتاری و اردوگاه های مهاجرین؛ در حالی که هیچ کشوری اینگونه نیست.
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تاکید کرد به به دیوار مرزی نیاز است و ادامه داد: هیچ گاه اکوسیستم آسیب نخواهد دید، دمکرات ها می خواهند که مرزها باز باشد؛ یعنی بگذارید قاچاقچیان و آدم کش ها وارد آمریکا شوند.
ترامپ اضافه کرد: هیچ کسی نمی گوید که میلیون ها نفری که به کشور وارد می شوند چه کسی هستند؟ هیچ سابقه ای از آنها نداریم آیا قاتل یا قاچاقچی هستند؟ ما به امنیت میهن نیاز داریم و هیچ کلمه بهتری برای آن وجود ندارد؛ امنیت میهن.
وی با متهم کردن باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در اعمال سیاست جداکردن فرزندان از والدینشان، اظهار کرد: نگاه کنید به مردمی که به مرزها می آیند، انگار به پیک نیک می روند و وارد سرزمین دیزنی شده اند. این کار دولت اوباما و نه ترامپ بود. آنها طرح جداسازی بچه ها را داشتند و من می خواهم که آن را متوقف کنم و تغییر دهم.
رئیس جمهوری آمریکا درباره دیدار خود با رئیس جمهوری مصر هم بحث درباره همکاری های نظامی و تجاری را محور این دیدار دانست و افزود: باید بگویم که پیشرفت های زیادی از طرق مختلف در زمینه تروریسم و مسایل دیگر ایجاد شده است. آنچه که با مصر و در مصر روی داده باور کردنی نیست.
رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: من فکر می کنم در هیچ دوره ای همچون الان، روابط آمریکا و مصر به این خوبی نبوده است.
السیسی هم از ترامپ برای ایجاد فرصت تداوم همکاری استراتژیک بین مصر و آمریکا تشکر کرد و گفت: باید بگویم که روابط مصر و آمریکا نسبت به سال های گذشته به این خوبی نبوده است.
وی یادآور شد: به خاطر پشتیبانی شما، تمام جنبه های روابط دو جانبه همچون نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ارتقا یافته است.
اروپام*1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال