معاون پارلمانی رییس جمهوری:

حضور نیافتن وزیران در مجلس به خاطر حاد شدن وضعیت سیل بود

تهران - ایرنا - معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دلیل حضور نیافتن وزیران در مجلس شورای اسلامی حاد شدن وضعیت سیل بود به همین دلیل نتوانستند در مجلس حضور یابند.

حسینعلی امیری عصر امروز - سه شنبه - در جمع خبرنگاران در مورد علل حضور نیافتن وزیران کشور، نیرو، راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قرار بود این وزیران و رییس سازمان هواشناسی به نمایندگان در خصوص علل سیل اخیر پاسخ دهند اما به دلیل مشکلات ایجاد شده در خوزستان و حاد شدن وضعیت سیل نتوانستند در مجلس حاضر شوند.
امیری خاطر نشان کرد: مسائل باید لحظه ای رصد می شد زیرا وضعیت خوزستان نگران کننده شده بود و اهواز در حال تهدید بود. نیاز بود تا وزیران ضمن رصد لحظه ای مسائل، به صورت دسته جمعی تصمیم بگیرند و اگر در این شرایط، وزیران به مجلس می آمدند ممکن بود شرایط خوزستان به خطر افتد بنابراین من به هیات رئیسه مجلس نامه نوشتم که آمدن وزیران به مجلس می تواند به کشور خسارت وارد کند.
وی تاکید کرد: با این وجود یک نماینده الفاظ نامناسبی به کار برد و گفت که «سر مجلس کلاه گذاشتند و وزیران به خوزستان نرفتند»؛ در حالی که قرار نبود وزیران به خوزستان بروند و در نامه من هم اشاره نشده بود که قرار است وزیران به خوزستان بروند.
گفتنی است روز گذشته در مجلس شورای اسلامی تعدادی از نمایندگان در خصوص حضور نیافتن برخی وزیران در جلسه علنی برای ارائه گزارش مناطق سیل زده به مجلس، به هیات رئیسه مجلس تذکر داده بودند و بر این اساس مجلس از وزیران خواسته بود که چرایی حضور نیافتن خود را توضیح بدهند.
به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری طی نامه ای خطاب به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که حضور وزیران کشور، نیرو و راه و شهرسازی و همچنین رییس سازمان مدیریت بحران و رییس سازمان هواشناسی کشور در جلسه روز یکشنبه مجلس پیرو مذاکرات و با عنایت به بارندگی ها، وقوع سیل در نواحی شمال، غرب و به ویژه جنوب کشور خاصه شرایط ویژه استان خوزستان و نیاز جدی به مدیریت و پیگیری مداوم و مستمر امور مرتبط با آن و رفع مشکلات آسیب دیدگان و برنامه ریزی دقیق برای پیشگیری از خسارت های بیشتر و ضرورت حضور مقامات مذکور در محل های ماموریت مستدعی است حضور مشارالیهم را به وقت دیگری موکول کنید.
سیام**1058**1751**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال