احتمال تأثیر تروریستی خواندن سپاه بر تصویب لایحه پالرمو؛

توکلی: چاره‌ای جز تقابل با جنایت‌پیشگی و زیاده‌طلبی آمریکایی‌ها نداریم

تهران- ایرناپلاس- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تأثیر اقدام اخیر دولت آمریکا مبنی‌بر تروریستی خواندن سپاه بر تصویب لوایح مرتبط با FATF توسط مجمع می‌گوید: اقدام آمریکایی‌ها بر تصمیم ما اثرگذار خواهد بود؛ چراکه اگر ایستادگی نکنیم اینها جری‌تر می‌شوند.

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی دولت ایالات متحده آمریکا به ایرناپلاس می‌گوید: وقتی یک عنصر زیاده‌طلب در دنیا پیدا می‌شود که نهاد رسمی متکی به قانون اساسی کشور دیگری را تروریستی می‌خواند، ما چاره‌ای جز تقابل با این جنایت‌پیشگی و زیاده‌طلبی نداریم.


وی ادامه می‌دهد: اگر چنین نکنیم، او پیشروی خواهد کرد و ما را از دسترسی به بازارهای بین‌المللی بازداشته است. امروز سپاه را تروریست خوانده و فردا ارتش را تروریست می‌خواند. در حالی که این دو نیروی نظامی ما متکی به قانون اساسی هستند. در نتیجه، ما با یک هیئت حاکمه خون‌ریز و قانون‌شکن مواجه هستیم که تنها زبان مقاومت و زور را می‌فهمد.


این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که ممکن است این اقدام دولت آمریکا بر تصمیم‌گیری مجمع، درباره لوایح مرتبط با FATF اثرگذار باشد یا نه، می‌گوید: چطور تأثیرگذار نباشد؟ کشورهای دیگر زمان تصویب لوایح مربوط به پولشویی ماهیت قدرت‌طلب خود را نشان دادند؛ وقتی درباره فعالیت موشکی ما شرط گذاشتند که نباید موشک نقطه زن داشته باشید، در حالی که فعالیت‌های موشکی ما ربطی به FATF ندارد. آن‌ها بی‌تربیت و بی‌عقل هستند و قطعاً این اقدام آمریکایی‌ها بر تصمیم ما اثرگذار خواهد بود؛ چراکه اگر ایستادگی نکنیم این‌ها جری‌‌تر می‌شوند.


روز گذشته، کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی این کشور قرار داده است. این نخستین باری است که دولت ایالات متحده یک نهاد نظامی ایران را در این فهرست قرار داده است.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال