گزارش ، تلویزیون سی جی تی ان' چین درباره تصمیم ترامپ؛

تروریستی نامیدن سپاه باعث اقدام مشابه علیه آمریکا می شود

پکن- ایرنا- 'سی جی تی ان' تلویزیون انگلیسی زبان چین از قول منتقدان اقدام ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در اعلام سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، هشدار داد این حرکت می تواند مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا را به اقدام مشابه توسط دولت های غیر متحد واشنگتن، مواجه کند.

به گزارش ایرنا، این تلویزیون دوشنبه شب در گزارشی اعلام کرد پیش از این ایالات متحده آمریکا تعدادی از افراد و اشخاص را به خاطر وابستگی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در لیست سیاه قرار داده بود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه به وقت محلی در اقدامی غیر منطقی و کینه توزانه اعلام کرد دولتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' تعیین کرده است.
به دنبال این اقدام خصمانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی در اقدامی متقابل دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را از گروه های تروریستی معرفی کرد.
در این بیانیه، شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک رژیم ایالات متحده امریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی»، این اقدام بی‌اساس را خطر عمده‌ای برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد می‌داند.
در پایان این بیانیه آمده بدیهی است رژیم ایالات متحده آمریکا تمامی مسئولیت ‌های عواقب خطرناک این اقدام ماجراجویانه را برعهده خواهد داشت.
شبس**آساق**1904** 1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال