نایب رئیس فراکسیون هوافضا و هوانوردی مجلس:

تجهیزات آزمایشگاه‌های هوایی به روز نیست

تهران - ایرنا - نایب رئیس فراکسیون هوافضا و هوانوردی مجلس شورای اسلامی گفت: تجهیزات آزمایشگاهی هوایی به روز نیست و فاصله زیادی با دنیا داریم، باید تعاملات بیشتری با دانشگاه‌های هوافضای دنیا داشته باشیم.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی روز دوشنبه با اشاره به اینکه برای تقویت، تجهیز و ایجاد آزمایشگاه‌های هوایی نیاز به منابع مالی جدید است، افزود: امسال در بحث بودجه‌ای برخی از کارهایی که در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه هوافضا بود و بیشتر مربوط به فعالیت‌های پژوهشی مربوط می‌شد، اعتباراتی اختصاص داده شد و از نظر بنده این جزء ضرورت‌ها است و باید این منابع را تقویت کرد.
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چقدر در حوزه هوافضا کارهای مرتبط با پژوهش و تحقیق را افزایش دهیم، قطعا به نفعمان است به همین دلیل اگر دوستان حوزه هوا فضا بتوانند به فراکسیون مراجعه داشته باشند، از طریق فراکسیون نیز می‌توانیم هماهنگی‌های لازم را از طریق کمیسیون صنعت، معدن تجارت به عمل آوریم و یا از طریق کمیسیون آموزش با معاونت علمی فناوری رئیس جمهور هماهنگی‌هایی به عمل آوریم، قطعا به آن چیزی که می‌خواهیم برسیم نزدیک‌تر هستیم.
وی ادامه داد: طبیعتا همه جای کشور هر کار پژوهشی که بخواهیم انجام دهیم به آزمایشگاه نیاز است و هر جا کار پژوهشی باشد، کارهای جدیدتری نیز در حوزه تحقیقات جزء ضرورت‌ها است و ما نیز وظیفه داریم که کمک کنیم.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تجهیزات آزمایشگاه‌های هوایی به روز نیست و فاصله زیادی داریم، تصریح کرد: اگر روسیه را با ایران در حوزه هوافضا مقایسه کنیم می‌بینیم که هنوز کار زیادی داریم. در حوزه ادوات جنگی پیشرفت بسیاری داشتیم اما در حوزه‌های پژوهشی و تحقیقاتی خیلی نتوانستیم به آن چیزهایی که دنیای توسعه یافته رسیده، برسیم.
نایب رئیس فراکسیون هوافضا و هوانوردی مجلس تاکید کرد: طبیعتا باید تجهیزات را به روز کنیم و تعاملات با دانشگاه‌های هوافضای دنیا را بیشتر کنیم و به دلیل اینکه ارتباط ایران با روسیه خوب است بنابراین بهترین زمان برای تعامل با آنها است چراکه طبق بازدیدی که از روسیه داشتم، فضای آنجا بسیار توسعه یافته است و اگر بتوانیم آنجا را ببینیم و بعد نیازهای روز و آزمایشگاه را بر اساس همان تعیین کنیم، قطعا می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: صد در صد در این حوزه کمبود بودجه داریم و با توجه به سیل اخیر، ممکن است برخی بودجه‌ها برای بررسی وضعیت سیل و حل مشکلات مردم هزینه شود و در نتیجه مشکلات بیشتر خواهد شد چراکه کارهای پژوهشی آسیب می‌بیند البته امیدوار هستم که این اتفاق نیافتد.
سیام*1744*1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال