کسب رتبه Q2 توسط نشریه علوم و فناوری رنگ پژوهشگاه رنگ

تهران- ایرنا- نشریه علمی- پژوهشی علوم و فناوری رنگ متعلق به پژوهشگاه علوم و فناوری رنگ موفق به کسب رتبه Q2 از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) شد.

دکتر کمال الدین قرنجینگ معاون پژوهشی پژوهشگاه رنگ وزارت علوم تحقیقات و فناوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا با بیان این خبر افزود: ارزیابی و مقایسه عملکرد نشریات علمی در شاخه های مختلف علم و هنر در سطح ملی و یا بین المللی به روشهای مختلف انجام می شود.
وی اضافه کرد: ضریب تاثیر یک روش مناسب برای این منظور است که میزان برداشت و استفاده از مقالات و گزارشات چاپ شده در یک نشریه، در بازه زمانی مشخص را نشان می دهد.
قرنجینگ با بیان اینکه، پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) به عنوان یک مرکز مرجع، ضریب تاثیر نشریات مورد تایید را به صورت سالانه به همراه گزارشات تکمیلی اعلام می کند افزود: البته این ضریب، نه برای مقاله یا نویسنده، بلکه برای مجله محاسبه می‌شود.
معاون پژوهشی پژوهشگاه رنگ اضافه کرد: بازه زمانی مورد نظر برای بررسی عملکرد نشریات، در پایگاه استنادی جهان اسلام دو سال متوالی است.
گفتنی است ضریب تاثیر اعلام شده برای نشریه علمی-پژوهشی علوم و فناوری رنگ معادل 143/0 است و در رده بندی مجلات، نشریه علمی-پژوهشی علوم و فناوری رنگ رتبه 65 را از بین 4903 نشریه کسب کرده است.
علمی ** 1836 **1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال