رازهایی که هرگز در مورد رونالدینیو نشنیده اید

تهران- ایرنا- یک شبکه اجتماعی به مناسبت تولد 38 سالگی «رونالدینیو» اسطوره فوتبال برزیل با انتشار کلیپی به 8 مورد از رازهایی که تاکنون در مورد این ستاره برملا نشده، اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه اجتماعی یوتیوب با انتشار این کلیپ نوشت: رونالدینیو یک فوتبالیست افسانه ای است اما شما همه چیز را در مورد او نمی دانید.
در سالروز تولد 38 سالگی شاعر دنیای فوتبال به 8 داستانی که تاکنون در مورد او نشنیده اید، می پردازیم:

1 - رونالدینیو روزگاری تنها هفت دلار پس انداز داشت
رونالدینیو در سال 2015 به دلیل ساخت و ساز غیرقانونی مجرم شناخته و 2.2 میلیون دلار جریمه شد اما از آنجایی که تنها هفت دلار پس انداز داشت و نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکرد، دادگاه تصمیم گرفت تا جریمه را پرداخت کند.

2 - رونالدینیو برای بردن رئال مادرید به هم تیمی هایش دروغ گفت
داستان از این قرار بود که رونالدینیو پیش از چهارمین ال کلاسیکو به تک تک هم تیمی های خود زنگ زد و به آنها گفت که قرار است با رئال قرارداد امضا کند و این موضوع رازی است که باید بین او و مخاطب پشت خط محفوظ بماند؛ در روز بازی او خطاب به تمام رختکن بارسا گفت: من تصمیم جداییم را به تمام شما گفتم و شما آن راز را برملا نکردید و حالا مطمئن شدم که یک خانواده هستیم؛ می خواهم مدت زیادی در بارسلونا بمانم و حالا وقت آن رسیده که به رئال درس خوبی بدهیم.

3- 23 گل تنها در یک بازی
نام او رونالدو است اما در دوران جوانی او را با نام رونالدینیو صدا می کردند، لقبی به معنای رونالدوی کوچک چرا که او از لحاظ سنی و جثه ای کوچک تر از سایرین بود اما از لحاظ استعداد بزرگ تر از همه هم سن و سالانش؛ رونالدینیو در سال 1993 در تیم جوانانی که در آن عضویت داشت هر 23 گل تیمش را به تنهایی به ثمر رساند.

4- مالک نخستین ویدئویی که بیش از یک میلیون بار در یوتیوب دیده شد
شرکت ورزشی نایک در سال 2005 کمپینی را به نام «یوگا بونیتا» یا فوتبال زیبا با مشارکت رونالدینیو برگزار کرد و ویدئویی که با حضور وی ساخته شد، نخستین ویدئویی بود که در یوتیوب بیش از یک میلیون بار دیده شد.

5 – به غیر از دیگو مارادونا، رونالدینیو تنها بازیکنی است که توسط هواداران رئال مادرید تشویق شده است
بارسایی ها در سال 2005 رئال را منهدم کردند و رونالدینیو نقش اصلی عملیات انهدام سفیدپوشان در سانتیاگو برنابئو بود؛ پس از به ثمر رسیدن گل دوم رونالدینیو او نه تنها از سوی هواداران هو نشد بلکه تمام حاضرین در برنابئو ایستاده او را تشویق کردند.

6 – رونالدینیو تمامی عناوین معتبر ورزشی را به دست آورده است
صندوقچه افتخارات وی به معنای واقعی استثنایی است؛ جام جهانی، جام کنفدراسیون ها، کوپا اِمریکا، لیگ قهرمانان اروپا، جام لیبرتادورس و توپ طلا؛ در حقیقت رونالدینیو تنها بازیکنی است که هر 6 افتخار و عنوان ممکن برای یک فوتبالیست را تصاحب کرده است.

7 – رکوردار انتقال های کنسل شده به لیگ برتر انگلیس
رونالدینیو در سال 2003 قرار بود با منچستریونایتد قرارداد امضا کند و جانشین «دیوید بکهام» شود اما او به «ساندرو راسل» قول داد که در صورتی که او به سمت ریاست بارسلونا منصوب شود به نیوکمپ خواهد رفت، راسل انتخاب شد و او به عهدش وفا کرد؛ علاوه بر این انتقال او در سال 2016 به لسترسیتی تقریبا نهایی شده بود اما در آخرین لحظات تصمیم گرفت تا به جای امضای قرارداد نهایی به مراسمی در ریودوژانرو برود.

8- فسخ قرارداد تبلیغاتی به خاطر خوردن نوشابه
رونالدینیو یکی از چهره های تبلیغاتی محصولات کوکا کولا بود و سالانه 750 هزار دلار درآمد داشت اما قرارداد وی با این شرکت در سال 2012 به یکباره فسخ شد چرا که تصویر رونالدو در یک کنفرانس مطبوعاتی در حال نوشیدن نوشابه پپسی ضبط شد.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال